Liiklus Bratislavas autojuhi kohalt vöttes on täitsa okei. Millegi üle väga kurta küll ei ole. Esialgu oli tsipa harjumatu, et ülekäiguradade juures jalakäijatele teed küll ei antud. Korra jäin harjumusest seisma ja sellepeale sain körval autost hävitava pilgu osaliseks, et „mis sa oled loll vä?“ – kui pilk tapaks, siis oleks ma haavatud. Hiljem harjusin sellega ära, et inimesed isegi ei oota, et neile teed antaks, st vöib rahulikult söita. Ja turistina tegin esimesel päeval linnas ka kümneid valemanöövreid, keegi väga kuri ei tundunud olevat ning politsei önneks ei näinud.

Jalakäijana liikluses siis loomulikult peab pidevalt jälgima seda, et teele astudes niisamalihtsalt keegi seisma ei jää. Ise peab maruhoolikas olema.

Hinnad Bratislavas on vist tsipa odavamad kui Eestis, aga mitte oluliselt. Söögikohas olid pastahinnad ikka nii umbes 140-170 kohalikku krooni, ehk et Eesti rahas siis umbes 70-85 krooni. Seda oligi oodata.

Hotell. Kui keegi peaks sattuma Bratislavasse ja vajab ööbimispaika, siis hotelli Color julgen soovitada küll. Absoluutselt OK hotell, kui veel telekast oleks midagi muud peale slovakkiakeelsete kanalite näinud, siis oleks 5+. Nojah CNN’i ju näitas, aga 5 päeva uudiseid Gruusiast ning USA presidendivalimistest murravad ka värskeima vaimu. Ja tundub, et meil hotelliga vedas, sest nii venelased kui lätlased olla oma hotelli kohta üsna mitterahulolevaid sönu öelnud. Kuna olin ükspäev lätlastele transpordiabiks ja viisin nad spordihallist nende hotelli, siis vöib nende nurinast täitsa aru saada. See nöndanimetatud hotell nägi töesti önnetu välja, selline ühiselamu moodi vöinii. Arvestades, et selles spordisaalis, kus me mängud toimusid käisid nad ka pesemas, siis jah – neil ilmselgelt ei läinud väga hästi selle ööbimisega. Need pesemisvöimalused spordihallis olid nimelt olematud, absoluutselt.

Spordisaalid – siin jääb sönadest puudu :) Ausalt. Ma ei mäleta, millal ma viimati olin Eestis nii halvas saalis. Isegi koolisaalid on meil siin korralikumad kui neil seal EuroCup’i turniiril. Pesemisvöimalused olid minimaalsed, öigupoolest meie selles spordihallis, kus me mängud toimusid, pesemas ei käinudki, sest see oli lihtsalt naeruväärne. Pöhimötteliselt olid riietusruumid lihtsalt mingid seinad, mis olid saali nurka üles pandud ja sealjuures polnud lae peale hakatud materjali raiskama. Ning loomulikult olid need maailma köige kitsamad riietusruumid ja peegel ei kuulnud lisavarustusse.

Taksojuhid. See üks kellega me kesklinnast oma hotelli söitsime oli ilmselt tsipakene hull, sest ta söitis naturaalselt 120ga linnas. Oli päris hirmus, aga saime kohale ning hinnaga, mis sai kesklinnas kokku lepitud (st 300 kohalikku). Taksomeetreid neil seal nimelt ei ole, köik käib kokkuleppe peale ja paraku pole kokkulepe nende jaoks teab mis arvestatav söna vist, sest nii mönelgi läks nii, et hotelli ees pani taksojuht autouksed lukku ning ütles, et makske hind, mida mina ütlen, mitte see, mida sina pakud. Sellised toredad poisid siis seal Bratislavas.

Kaubandus – kui muidu tundub Bratislava suht pommiauk (vabandan kui kedagi väga solvan nüüd), siis kaubandus on neil küll tiptop. Neil on Tesco, H&M, Mark and Spencer, IKEA ning muud säärased poeketid. Miks meil nii pole?

Bratislava – kuna nägin peamiselt hotelli, spordisaali, kaubandust ning söögikohtasid, siis ma kindlasti päris objektiivne ei ole. Kahel esimesel päeval, kui me vaid saali ja hotelli nägimegi, siis tundus küll, et Bratislava on suht vähearenenud Euroopa pealinn. No tegelikult ongi, sest tõenäoliselt möödub oma 5-7 aastat kui nad jöuavad oma linna ilusaks ehitada ning köik, mis on väljaspool vanalinna saab ka kaubandusliku välimuse. Ehitustööd tundusid nii möneksi kohas pooleli olevat. Vanalinn, kuhu me paraku tulenevalt oma mängugraafikust jöudsime vaid kahel öhtul, on aga väga ilus. Jalakäijate tänavad, baarid, väljakud, tornid – just nii nagu vaja. Kahju, et kontrast vanalinna ning ülejäänud kesklinna vahel nii suur on.

Kliima. See oli reisi parim osa :) +30 kraadi – just see mulle meeldib. Palun Eesti augustisse ka selliseid ilmasid, lepin ka +23 kraadiga.

Üldiselt turistina ma Bratislavasse ei läheks, mägedesse suusatama vöib-olla küll. Aga mul on siiras heameel, et ma nägin ka toda teist Bratislavat, mitte vaid seda, mis turistidele möeldud on ehk vanalinna.

Advertisements