Nädalavahetusel toimus Tallinn Cup 2008. Vöib julgelt väita, et Tallinnas käisid maailma parimad saalihokimängijad, soomlased loomulikult. Tegelikult küll maailma parim, üks rootslane ei käinud, aga kes detailidesse ikka laskuda tahab :)

Nimelt leidsin rahvusvahelise saalihokiliidu lehelt alljärgneva uudise:

Magnus Svensson elected best player in the world

The Swedish player, Magnus Svensson, (born in 1983) has been elected the Best Floorball Player of the World for 2008 by the Swedish Floorball Magazine Innebandymagazinet. The election was made by national team coaches and media representatives from all over the world.

Magnus Svensson is playing for the Swedish National Team and for Warberg IC. He has won 3 Swedish Championships, 1 EuroFloorball Cup, 2 World Championships and one U19 World Championship. He was elected the forward of the year 2006 and 2008 in Sweden, and a player of the year in Sweden 2008.

During the past years the nominated players have been Anders Hellgård, Sweden (2006 and 2007) and to Mika Kohonen, Finland (2005).

Top 10 of the 2008 Best Players of the World:
1. Magnus Svensson (Sweden)
2. Tero Tiitu (Finland)
3. Mika Kohonen (Finland)
4. Fredrik Djurling (Sweden)
5. Mikael Järvi (Finland)
6. Peter Sjögren (Sweden)
7. Daniel Calebsson (Sweden)
8. Karl-Johan Nilsson (Sweden)
9. Ketil Kronberg (Norway)
10. Juha Kivilehto (Finland)

Köik soomlased, kes esimkümnes figureerivad, olid nädalavahetusel ka Tallinnas (kliki nimel, siis näed ka pilti). Ausalt – enam paremat saalihokit nöuda ei saa. Vöi saab, kui arvestada, et rootslased on maailmameistrid ning ka neid on selles ülaltoodud nimekirjas üsna mitmed, aga nagu öeldud – detailid :)

Seega, see saalihokihuviline vöi üldse spordihuviline, kes ei tulnud TTÜ halli turniiri vaatama saab vaid süüdistada iseennast ja peab ootama järgmist aastat. Loodan siiralt, et Eesti Saalihoki Liidul jätkub jöudu korraldada turniiri ka järgmisel aastal. Missiis, et eestlased köik mängud koatasid – vähemalt löödi soomlastele värav (mida lätlased ei suutnud) ning tšehhidele ja lätlastele hakati vägagi südikalt vastu. Soome koondis oli kirss tordil.

Ülejäänud pildid Tallinn Cup 2008’st – kuna seal TTÜ saalis oli paganama halb valgustus, siis jäi puudu mul nii oskustest kui ka tehnikast ning seetöttu teab mis häid pilte ei saanud. Aga midagi ikka.

Advertisements