Ma ei ole teab, mis suur koomiksifilmide fänn, aga kui on olemas selline tore väike kino nagu Kosmos, kus saab enne kella 18 vaadata suurel ekraanil ning pehmel toolil filmi 25-krooni eest, siis ei saa jätta kasutamata vöimalust ja lausa peab minema kinno.

Niisiis – The Dark Knight (imdb, wiki). Lugu iseenesest oli selline nagu ikka, st Gotham City on vallutanud tumedad jõud ja Batman on just öige mees päästma, mis päästa annab. Loomulikult on olemas veel üks kuri jöud, kelle ainsaks eesmärgiks on nö kukutada Batman ja olla ise Gotham City (hirmu)valitseja. Selline lihnte lugu. Juba astakümneid on seda lugu aina uuesti-ja-uuuesti räägitud.

Vist viimatine Batmani film, mida ma vaatasin oli Batman Forever (imdb, wiki) – meelde on jäänud just Tommy Lee Jones Two-Facena ja Jim Carrey Riddlerina. Kusjuures seda filmi vaatasin samuti odavkinos – Nõmme kinos Võit (vist oli selline nimi, vöin muidugi ka eksida). Mulle meeldib kui ma ei pea maksma ennast hulluks.

Tulles tagasi aga The Dark Knight juurde. Kuna filmi pealkirjas polnud ära nimetatud Batmani (esimest korda muide Batmani filmide ajaloos), siis sisuliselt oli filmis kolm peategeleast – Bruce Wayne / Batman, Harvey Dent / Two-Face ja The Joker. Sealjuures too esimene oli köige vähemmärgatavam osa, minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt. Two-Face puhul oli too nägu, pärast önnetust ikka hindamatu, pagan päris hea grimm. Kuigi imdb’st lugedes selgub (kel film nägemata, siis hoiatan – lingile vajutades vöite teada saada niimöndagi, mis filmi vaatamist vöib segada), et see, mida ta seal oma pooliku näoga teeb, ei ole vöimalik aga keda huvitab – see on ju film.

Viimaks – The Joker. Aipagan kui hea oli Heath Ledger. See nägu, see olemus, see könemaneer ja üleüldse, maruhea. Juba ainuüki selle osatäitja pärast tasub seda filmi vaadata – usun, et ei pea kahetsema. Kindlasti loob ta rollile mönevörra nö legendaarse maigu see, et The Jokeri roll oli Ledgerile viimane täispikk film enne surma, aga sellegipoolest – ta oli suurepärane. Ei tea veel ju, mis meistriteoseid aasta lõpp pakub, aga mumeelest oleks Ledger Oscarit väärt küll. Vist parim meeskõrvalosatäitja kategoorias, kuigi ka peaosatäitja poleks paha. Pliiatsi stseen on raudselt juba legendaarne, aga mu lemmik oli hoopis too stseen, kus James Gordon (Gary Oldman) sai ametikörgendust ja Joker selle peale plaksutama (link juutjuubi videole) hakkab. Ise on ta muidugi trellide taga, aga tal lihtsalt on nii üksköik.

Kusjuures imdb.com triviast saab lugeda, et: Heath Ledger improvised when he started clapping inside his jail cell in a mocking and sardonic capacity as Gordon is promoted. The clapping was not scripted but Christopher Nolan immediately encouraged the crew to continue filming and the sequence was included in the film.


Pliiatsitikk :)

Jaa – vaadake kindlasti!

Advertisements