Nojah onju, eile oli see Laulud Tähtedega saade eks. Mull hullult meeldis see viimane lugu, mida Ithaka-Maria ja Evelin Mikomägi laulsid. Banana Boat Song – nagu ikka vaatasin juutjuubist järgi, et kuidas originaal kölab. Ja väga hästi kölab, kuigi mulle väga meeldis see Ithaka-Maria ja Evelini esitus – vahepeal läks sassi ka, aga nad ka ise silmnähtavalt muigasid selle peale, nii et vahetpole.


Seega Harry Belafonte – Banana Boat Song

Surfasin siis kohe juutjuubis edasi ja seoses selle ülaltoodud saatega sattusin tervele rivile videotele. Eilset Tõniste ja Kadi Toomi esitust ei ole veel üles pandud, aga eelmise nädala lugu on küll olemas. Tuleb tunnistada, et Tõniste ei oska ikka üldse laulda, aga samas tuleb tunnustada Kadi Toomi tööd – ta on leidnud täpselt öige asja, millega Tõniste hakkama saab, ehk et deklameerimisega. Ja seda laulusalmi ettelugemist teeb ta päris innuga.


Toomas Tõniste ja Kadi Toom – Sind ainult kaupluses näen

Erinevalt teistest meeslauljatest teab Tõniste ise ka, et ega ta ikka laulda ei oska, isegi suurima pingutuse korral. Margus Tsahkna ja Valdo Randpere nagu natukene oskavad laulda (heaküll – päris hästi oskavad), aga mumeelest on nende häda selles (nagu nad ka ise tunnistavad), et latt on aina körgemale töstetud ja tuleb valida üha raskem lugu, aega aga vist napib. Igaljuhul on selgelt aru saada, et nad ei suuda nii hästi neid lugusid esitada kui nad tahaks ja seetöttu pingutavad silmnähtavalt üle. Vötku kergem lugu, saavad paremini hakkama. Aga noh ilmselt on tegemist minu isiklikuga kiiksuga, sest zürii kiidab neid härrasid, et hea hääl jms. Mulle väga ei meeldi vöi kui nad satuvad finaalis olema, siis pigem Margus Tsahkna kui Valdo Randpere.

A selle Tsahknaga seoses meenus mulle Robbie Williams. Paganamani – see on NII HEA LUGU! (…jajah, ma tean, et ta pole originaalesitaja, aga mulle meeldib Robbie esitus)


Robbie WIlliams – Mr Bojangles

Tulles tagasi Eesti muusika juurde ja selle juurde, et see Ithaka-Maria tundub siuke ägä mutt, siis vaatasin, et mis ta veel siristand on. Ja üks lugu oli päris kobe :)


Ithaka Maria – Confession

Ja löpuks tänase päeva boonus pala :) See lugu ja see esitus on lihtsalt priceless. Ja ma mäletan kui see lugu popp oli, Maarja-Liis Ilus oli popp. Üks esimesi noori staare. Paganamani, kui ägä.


Maara-Liis – Kohtumine (1995)

Advertisements