walle-eSellest on juba omajagu vett merre voolanud, aga ühel möödunud aasta laupäeval (vöis olla ka pühapäev) käisin Raksiga kinos WALL-E’d (imdb, wiki) vaatamas. Öudsalt ägä – nagu täiega!

Umbes pärast 30-minutit filmi vaatamist avastasin, et ohoo – polegi veel ühtki söna öeldud. Ja siis möne aja pärast midagi ikka öeldi, aga ega edaspidigi mingit ülevoolavat dialoogi ei olnud, st esimesed pooltundi vaatad nagu tummfilmi vöi siis nii nagu vaatab mönd vöörkeelset multikat laps, aru saamata millest jutt, jöuab sisu ikkagi vaatajani. Oivaline.

Inimesi kujutati selles linateoses kui eriti laiskasid ja lodevaid tüüpe, kelle enda möttevöime oli nullilähedane. Nö hoiatuseks kasvava hoolimatuse ees, hoolimatus siis peamiselt iseenda suhtes. Ma arvan, et lapsed (kes on peamised multikate vaatajad) ei saanud sellest iroonianoodist aru, neile oli pigem äge see, et inimene rääkis arvutiga ja Wall-E pani mööda hiiglaslikku kosmoselaeva ringi nagu turbomootoriga mudelauto. Aga iroonia oli köva – Pixar ütles sisuliselt oma publikule “In your face!”

Vaadake kindlasti. Väga ägä!

Foto siit