Suusatamisest, nagu plaanitud, ei tulnud midagi välja, sest mul avanes vöimalus minna vaatama üritust nimega Fight Night IV – taipoksi demonstratsioonvöistlus. Kuivörd ma polnud mittekunagi ühtki poksivöistlust näinud, siis jaaa – muidugi ma lähen vaatan. Ja uskuge vöi mitte, aga see oli paganama ägä. Poleks uskunudki.

018Üks kutt oli alles 15-aastane, aga vöitles paganama hästi. Ainult, et vöhma oli vähe – 15- ja 17-aastase poks nägi löpuks välja nii, et suuresti seisti teineteise najal vöi siis seisti ise, aga see seismine oli rohkem selline jalalt jalale taarumine.

022Väga, väga-väga veider oli MMA, kus vöis vastast näiteks ka kägistada ja muid alatuid tempe kasutusele vötta. Kuivörd seal kasutati ka maadluselemente, siis nägi pool sellest matšist välja nii, et üks vend pandi parterisse ja siis teine proovis mingit vötet saada. Kui nö tavamaadluses pannakse parterisse vend pölvili ja teine on tal selja taga ning proovib teda siis vöttesse saada, siis selles MMA’s pandi nö kehvemal positsioonil olev vend selili maha, teine oli pövili ta ees ja peale vilet olid nad suhtkoht ManLove vöttes :) (vötte nimi on muidugi mu enda pandud) – üsna naljakas vaatepilt. Eriti arvestades seda, et peale toda vilet heitis pölvedel olev vend end teisele peale ja proovis teda käega kägistada, kuivörd see aga maaslamajale mitte ei meeldinud, siis proovis ta eest ära pugeda – selle tulemusena liikusid nad mööda platsi ringi, olles ise teineteisega üsna tihedalt seotud. Aga küllap neile endale see meeldib ja see on ju peamine. Sport ongi meelelahutus ja tegijale peab meeldima.

025Üks Mees aga oli nii äss, et löi vastase vähem kui minutiga knockouti. Hull löök oli. Vastane kukkus kui löigatult, proovis korra veel käsi ja jalgu tösta, aga ürituseks see vaid jäigi. Köll ja käed püsti. Saal juubeldas!

0311Köige viimane matš, mis pidi olema ilmselgelt köige tugevama tasemega, löppes paraku kuskil paari minutiga, sest eestlasest poksijal juhtus midagi käega ja ta polnud vöimeline enam edasi vöitlema. Jube kahju.

Publik oli selline huvitav, lühikesejuukseline. Nagu poksijad noh. Minule selles möttes huvitav, et ma sellises seltskonnas tavaliselt töest ei viibi.

Ah-jaa, seda ka veel, et neil poksijatel oli paganama ilus keha :) Tegelt ka! Selles möttes on poks parem kui judo vöi karate, sest neis kahes viimases katab ju kimono kogu ilu.

Kui näiteks vaadata juutjuubist videot, siis pole see poolti nii lahe vaatamine kui kohapeal emotsioonide nägemine. Uuuuuh, ma olen öudselt rahul. Nüüd oleks vaja ka kick-boksi vöistlust vaatama minna.

Advertisements