db-108David Beckham tegi üleeile ajalugu. Inglismaa möttes. Nüüd on ta legendaarse Bobby Moorega samal pulgal – mölemil on peetud koondise särgis 108 mängu. Töenäoliselt saab Beckhami jada veel pikendust, sest mees on vormis. Peter Shiltoni rekordini on 17 mängu – ca 2 aastat mängijakarjääri. Arvestades, et Becksi eesmärk on mängida ka 2010 MM’l, siis võib ta rekordi endale saada küll. Loodetavasti ei pea ta sinna Galaxysse jääma, sest USA liiga on ikka kordades nörgem kui Euroopa tippliigad – olgu see siis kasvõi Itaalia liiga.

db_108_1Öeldagu mida tahes ta eraeluliste faktide kohta – jalgpallurina on mees tegija – olla Inglismaal (kus teadupoolest jalgpallurite, sh tippjalgpallurite, valik on lai) 13 aastat koondises ning sealjuures suurema osa ajast põhikoosseisus näitab taset. Nii tema treenerid kui ka vöistkonnakaaslased räägivad legende sellest, kuidas tegemist on vaat, et köige distsiplineerituma mängijaga ja treeningutel on ta alati esimesena ning lahkub viimasema. Mulle Beckham meeldib, midaiganes ka ei arvataks.

Lion-hearted David Beckham merits place in history
I couldn’t be Moore proud of my record
Spain spoil David Beckham’s night
Where does Beckham rank among England’s greats?

Aga nüüd Brasiiliast, nendest poistest, kes 12. augustil Lillekal mängivad. 10. veebruaril mängisid brassid Wembleyl itaallastega. Vöitsid kuivalt 2-0. Aga see polegi oluline… mulle vähemalt. Tahtsin vaid välja panna paar juutjuubi linki, mis näitavad päris ehedalt kui osavad need Brasiilia vennad on, kui neil vaid lastakse mängu nautida. Eestlased jäävad arvatavasti päris hätta.

Selle tagasisöödu peale, mis vahetult enne väravat tehakse, ei tule ükski Eesti mängija. Itaallasedki ei tulnud. Nii, et koll igaljuhul.

Kui arvestada, et meie kaitsekunn on Raio Piiroja, kelle jalaga mäng on pehmelt öeldes puudulik, siis sellise trikitamise peale on Piiroja konkreetselt p*rseli. Paariliseks on talle ilmselt, kas Rähn vöi Bärengrub – seega pole ka sealt erilist abi loota. Jälle koll!

See on juba körgem klass. Wembley publik lihtsalt plaksutas sellise asja peale, sest sellist pidu ei näe Euroopas tihti.

Eesti-Brasiilia mängu osas olen endiselt arvamusel, et Eesti Jalgpalli Liit on ehe miinus. Vabamüüki tulid piletid, mille hind on 1500-2500 krooni, olenevalt isetkohast. 1500 krooni on otsatribüünil olevate kohtade hing – nagu ausalt, mismöttes? Otsatribüün ei ole jalgpalli vaatamiseks just parim koht – ongi arusaamatu, miks fännid endale sinna alalise koha on sisse vötnud. 2500 krooni, aga on karjuv ebanormaalsus jalgpallipileti eest. Tavaliselt käib vutipiletite müük süsteemi järgi, kus EJL liikmesklubidele tehakse möningane soodustus piletite osas enne seda kui piletid vabamüüki jöuavad, et ikka köik soovijad piletid saaks, nüüd aga paisati piletid vabamüüki ja klubidele on esitatud tingimus, et teie saate vaid 2500-krooniseid pileteid.

EJL liidu liikmesklubidele olla tulnud selline kiri:

Jalgpalliliit on arvestanud, et kohtumisega tekib eelarvesse kahjum, kuid Eesti – Brasiilia mäng on võimalus kõigile jalgpallisõpradele oma ala toetada. Et EJL toetab Meistri- ja Esiliiga klubisid sel aastal rohkem kui 6 miljoni krooniga ning soovime, et meil oleks seda võimalik teha ka tulevikus, on ülioluline, et suudaksime antud hindadega staadioni välja müüa.
Seega palun teil kõigil Eesti – Brasiilia mängule pileti soetamist võtta kui investeeringut Eesti jalgpalli, meie ühist pingutust, et ala arendada.

Ma arvan, et see on ebaterve huumor. Kogu jutt ” see on Eesti Jalgpalli Liidu kingitus kõigile spordisõpradele” on lihtsalt puhas jama.

Advertisements