changeling_wallpaperKino Kosmos, 25-kroonine pilet, pehme iste, Oscari nominant film – mis saaks veel parem olla peale pikka ja rasket tööpäeva?

Niisiis Changeling (imdb, wiki) – ma polnud enne filmi eriti teadlik sellestki, millest film räägib – teadsin vaid, et Angelina Jolie, töestisündinud lugu seoses midagi peaosatäitja pojaga. Pole just teab mis suur info :), aga seda parem oli filmi vaadata. Nagu puhas leht noh. Lühidalt – filmi lugu oli hea, film nii hea ei olnud ja Angelina Jolie mulle lihtsalt ei meeldi  – noh, ma pole proua fänn.

changeling_kohusArvestades, et Oscari nominent on ka Anne Hathaway, siis igaljuhul on Anne rohkem Oscarit väärt kui Angelina, sest vapustatud ja terve filmi kurba naist mängida ei tundu väga keeruline olevat, samas muidugi mida mina ikka kinokunstist tean :) Mind ausalt häiris, et 1920ndatel oli LA’s naine, kelle huuled olid suured nagu öhupallid. See oli muidugi kirjanduslik liialdus praegu, aga Angelinal on natuke suured huuled ja need ei sobinud ajastusse. Siinkohal mängib muidugi ka rolli see, et ma ei ole Jolie näitlejatöö fanaatik. Inimesena (vöi noh see, mis väljapoole paista on) tundub ta väga tegija mutt olevat.

changeling_Mind häiris jubedalt seal filmis Jeffrey Donovani poolt mängitud politseikapten. Nii vastikult ei saa inimestele näkku valetada ja oma vöimu ära kasutada. Öudselt häiriv. Mis köige koledam, selliseid inimesi ongi olemas vöi antud filmi puhul vöib isegi öelda – on olnud olemas, päriselt. Mind hakkas filmi ajal kohe tösiselt huvitama, et huvitab mida selline inimene mötleb, kas ta ainuke möte on raha- ja kuulsusejanu ning kas ta natu-natukenegi kahetseb seda kuidas ta inimestega käitub – ehk et kas tal on ka südametunnistus? Tundus, nagu ei oleks olnud.

changeling_clarkVastukaaluks sellele eriti värdjale politseikaptenile oli muidugi önneks ka üks nö hea politseinik, kes keeldus alluma eriti jaburatele käskudele ja tänu kellele saadi kätte too mörvar, kes väikeste poistega igasugu koledaid asju tegi. Selle massimörvari kohta kirjutab wikipedia natuke teistmoodi lugusid kui filmist mulje jäi, aga kokkuvöttes oli muidugi möte enam-vähem edasi toodud. Ma arvan, et mul ei ole pöhjust selles wikipedia infos väga kahelda.

changeling1Üks asi on filmi too Angeline vöitlus vöimudega, teine paralleelselt jooksev lugu on aga lugu massimörvadest, mis toimusid aastatel 1928-1930 Los Angelese piirkonnas. Wikipedia andmetel nimetati neid Wineville Chicken Coop Murders. Ma ei mäleta hetkel kust, aga kuskilt veebist lugesin, et tolle Gordon Stewart Northcott elu polnud ka teab mis lillepidu, sest ta ema ei olnudki ta ema (nagu parimas Mehhiko seriaalis, eks?), vaid oli nagu ta vanaema – selles möttes, et poiss oli oma öe laps, kes oli rasedaks jäänud oma isast. Arvestades, et tegemist oli räige ja röveda verepilastusega, siis ei saanudki tollest pojast midagi head välja tulla. See ema (kes tegelikult oli vanaema) polnud ka väga OK tüüp, sest tegelikult sai ka tema süüdistuse mörvadele kaasaaitamise eest. Filmis ei ole selle Gordoni vanematele praktiliselt üldse tähelepanu pööratud, tegelikult mängis ema ikka väga suurt rolli kogu loos.

Mulle jäid meelde veel millegipärast see, et päris filmi löpus tehakse juttu ka Oscarite jagamisest aastal 1935. Päris äge minu meelest, nagu film filmis filmidest :)

Film ei ole midagi väga-hüper suurepärast, aga lugu on nii uskumatu ja suht vöigas, et sellepärast soovitan küll vaadata. Isegi Angelinale mittefännamine ei rikkunud filmielamust.

Advertisements