2008_body_of_lies_wallpaper_001Et kustutada oma silme eest eelmise posituse öudusi, siis kirjutan hoopis filmist. Kuskil eelmise aasta löpus vaatasin taaskord kinos Kosmos 25-krooni eest Hollywoodi kassahitti – seekord siis Body of Lies (imdb, wiki). Hoolimata sellest, et olen lugenud selle kohta päris palju kriitikat, vöib öelda, et oli täitsa mönus tempokas film oli. Vähemalt igav ei olnud ja und ei tulnud peale. Samas midagi suurepärast ka polnud – suht tavaline Hollywood. Leonardo DiCaprio oli, nagu tavaliselt, täitsa hea.

Body of Lies

Lugu on körgemat sorti söjaväe luurega seotud. Nats tundusid möned asjad liiga ulmelised, kuid samas arvan, et ega ma ei tea vähemalt pooli asju telekommunikatsiooni jms teemal, st küllap on see köik ka vöimalik, mida seal filmis tehti. Pisut veider oli päris filmi alguses see kui Leonardo korra absoluutselt pilvitusse taevasse vaatas, seal üht väikest helki nägi ja siis telefoni röögatas “Back off!” – piiiiisut mitteusutav, aga pönevuse huvides vöib ju kah.

Body of LiesHullult, noh töesti hullult, lahe oli see kuidas nö pahad Leonardo endaga keset körbe kaasa vötsid. Sealjuures nad teadsid, et ülevalt sateliidi pealt on nende tegevus nagu peopesa peal näha, seega tegid nad väikse nipi, mida ma siinkohal lahti kirjeldama ei hakka, et mitte rikkuda filmielamust. Minge ja vaadake, siis saate teada.

Leonardo näppude murdmine oli muidugi kaunikest vöigas, aga ei hullu – see on ju önneks film ja järgmises linateoses ei pea me Leonardot sörmedeta mehe osas nägema.

Natuke oli muidugi muid tegelasi ka kui Leonardo, aga kas need omavadki niiväga tähtsust. Näiteks Russell Crowe poolt mängitud tegelaskuju oli suhteliselt ebameeldiv karakter, seetöttu proovin ma teda lihtsalt unustada :) Väike lovestory oli Leonardol ka ühe kohaliku näitsikuga (Golshifteh Farahani) – kui filmi peaosas on härra DiCaprio, siis ju muud moodi ei saaksi. Siis oli kohaliku (ma ei suuda praegu riiki meenutada, otsida ei viitsi ja eksida oleks väär) luure boss härra nimega Hani (Mark Strong), kes oli väga muhe mees – tema mulle isegi meeldis. Lisaks meenutas ta täielikult Andy Garciat, kes omakorda meenutab Dimitar Berbatovit. Peaaegu nagu mitu tilka vett.

Body of Lies

Tore löögastus oli. 120 krooni oleks ilmselgelt liiga palju makstud, aga 25 krooni eest oli vaatamist küll ja veel. Kui vaataks seda veel kodukinos, siis oleks köik vaevad tasutud.

Advertisements