Teate, vöit on vöit on vöit, pole vahet, et väga napp vöit ja selline armeenlaste rikošetist  saadud väravaga vöit – ajalugu seda ei mäleta, ajalooraamatutes on kirjas Eesti – Armeenia 1:0 (sest isegi FIFA on nüüdseks pannud väravalööjaks Puri mitte see Armeenia pallur, kes jala palli ette pani). Novot noh, möni päev kohe on selline, et läheb hästi.

Kihnu memmed vöiks mu poolest alati seda hümni esitada, sellest möttes, et kölas ju heasti ja kolm salmi oli lihtsalt väga meeldiv üllatus. Mul on sönad peas, mul porbleemi polnud :) Kui need memmed veel enne laulmist igaks-juhuks vaataks, et kuidas need salmilöpud täpselt on (ikka mu kallis isamaa, mitte armas isamaa).

dsc_0013Esimese poolaja MOM oli Tarmo Kink. Kutt vöttis vastaseid ette täie mönuga, mängulust oli veres – siis aga teisel poolajal juhtus äkki eiteamis ja ta lihtsalt ei osanud/tahtnud/suutnud. Kahju natukene. Kui ta suudaks teise poolaja mängida sama suure entusiasmiga kui esimese poolaja, siis vöiks ehk ta’lt väravaid vöi resultatiivseid väravasööte oodata. Samas ma möistan ta muret, sest kui ründes on Voskoboinikov ja Viikmäe, siis vöib lausa nutt peale tulla. Absoluutselt köik mured seoses jalgpalliga (noh kehv väljak ja külm ilm ning muu säärane) kahvatuvad kui platsile tuleb Kristen Viikmäe. Ma ei saa aru, miks meid temaga karistatakse niimoodi koguaeg.

Voskoboinikov. Noh Vosko on isenesest päris hakkaja tüüp, aga eile polnud vist päris tema päev. Pmst ta lippab päris vilkalt, aga alati enne kui ta spurtima hakkab, teeb ta kohapeal umbes 3-4 sammu ja siis paneb minema pikkade sammudega. Pole nagu päris profisportlasele kohane käitumine :) Ja kohati ei saa ta ikka üldse aru, kuhu poolkaitsjad talle palle ette söödavad ja nii nad siis peavadki seal väljakul kätega shestikuleerides kahekönet, kuniks üks asjale käega lööb ja teises suunas minema jookseb.

dsc_0011Keskväli oli päris okei. Vassiljev on lihtsalt meeletult hea platsinägemisega tüüp ja Dmitrijev on hull tööloom. Kui see Dmitrijev veel täpsemaid sööte ka öpiks andma, siis oleks nagu peaaegu päris. Puri kallal ei saa üldse riielda, sest ta löi värava ja väravalööja üle ei kurdeta (välja arvatud juhul kui selle lööb Viikmäe, sest siis on see ilmselgelt koba). Isver küll ma olen öel :)

Kaitseliin oli eile parim liin platsil, selles möttes, et kogu meeskond mängis kaitses nii meeletule distsiplineeritult, et lust oli vaadata. Kui armeenlased palli said, siis olid nad palliga kordades osavamad kui meie mängijad. Rööm, et ka Raio suutis end natukenegi tagasi hoida ja ei jooksnud päris sihitult siia-sinna mööda 16-meetri kasti ringi. Tal on millegipärast komme seda teha aegajalt ja millegipäast hakatakse seda alati pärast mängu ülistama. Veider. Noh, et nagu oleks tegemist eriti hingestatud mänguga ja nii. Ma kujutan ette, et teistel kaitsjatel ei ole üldse lihtne kui ei tea kunagi ette, et mis see Raio järgmine möte on ja kuhu ta nüüd tormab. Eile näiteks suutis ta korra vastase kastist tagasi kaitsesse joostes kohtinkuga vestlema hakata, samal ajal oli armeenlastel käsil ülekaalus kiirrünnak – möistlik kaistja ei hakkaks sellisel momendil kohtunikuga arutlema vaid paneks täiega ikka kaitsesse. Hea, et kaitses olid Rähn ja ka väravaht oli piisavalt välja tulnud. Seoses Piirojaga oli eile üks tähelepanuväärne moment veel – ta mängis korra vastase karistusalas palli jalaga – ja-jah jalaga. Mötelge, Piiroja!

Värav on värav on värav – vöit on vöit on vöit!

Eilse päeva törvatilk meepotis oli Rocki vöit ja Kalevi kaotus, aga tühja kah – see on ju köigest korvpall :) Beardile tuleb muidugi au anda, visata sellisel momendil selline korv – see on superesitus!

Ah-jaa jalgpallist veel seda, et inglased vöitsid eile ukrainlasi 2:1 – köik on hästi!