Kuna mu jutt sisaldab nüüd omajagu kriitikat Xdreami B-raja pihta, siiis kohe alustuseks (ja pärast ka löpetuseks) pean ära märkima, et mulle Xdream öudselt meeldib. Eriti äge – ja ilmselt körvaltvaatajale ning asja mitte tundvale ka masohistlik  – on see tunne, kuidas rajal olles tahaks köik körvale heita, kuid pärast vöistlust on ikkagi igaljuhul vöitja tunne. Vähemalt iseennast oled ikka vöitnud :)

Start kanuudega on tore – aga ainult nii nagu see oli esimesel etapil, st starditakse järvele ja stardiala on laiem kui 25-45 meetrit. Ehk et köigile jagub ruumi ja on vöimalik sooritada ka möödasöite nendest kanuudest, kel ilmselgelt on juhtimisega probleeme – selle kitsa jöe peal paraku seda röömu polnud ja nii pandigi suur alus edapidisele vöistlusele juba kanuustardis. Stardikiirendus osutus enneolematult oluliseks.

Kanuuraja kiituseks tuleb öelda, et arvestades jöe-orienteerumise nappe vöimalusi oli see tehtud vägagi huvitavalt, isegi kaarti pidi jälgima, mitte ainult massipsühhoosiga kaasa minema. Meie tiimi eriliseks abimeheks oli allavoolu söitmine, seda önne järve peal ei kohta :)

Jooks oli ausalt öeldes möttetu – mööda jöeserva suures soos tampimine ei nöua teab mis suurt O-oskust. Kui jögi ikka vasakut vöi paremat kätt pidevalt voolamas on, siis on eksimine pea vöimatu. Igaljuhul – ma mötlen igaljuhul – sai jöe peale kindel olla. Oleks tahtnud ikka tavalise O-kaardiga orienteeruda, kasvöi möni krutskiga O-jooks, nagu ntks Tarmaku-päevakutel plaanis on. Jöe-ületus keset ööd ei tundunud ka eriti fun-thing to do. Oleks too veemönude nautlemine olnud kuskil raja löpukolmveerandil, siis OK – ma saan aru – jooksen löppu ja köik, aga ei jöe ületus oli topitud suht raja esimesse kolmandikku keset köige külmemat öötundi. Jah, ma tean, et tegemist on seiklusspordiga, aga mönevörra vöiks ikka harrastussportlaste tervise pärast muret tunda. Kui muidu oli B-rada tavaline jalgsi kulgemise ja rattakrossi segu, siis see ei sobinud komplekti. Jah – me jätsime 12’ndasse punkti minemata, sest igal asjal on piirid. Veel üks oleks – oleks korraldajad siis juhendisse vähemalt kirja pannud, et vöistluskeskusesse olevasse rattaalasse on soovitatav jätta kuivad riided (nii nagu tehti seda Otepää öisel Xdeamil), siis ma oleks vöibolla möelnud ujumisele, kuid eelnevad 5-6 tundi märgade riietega ei sisendanud erilist optimismi vette minekuks. Jajah, sinna veehoidlasse me läksime, aga seal oli vöimalus pluusid kaldale jätta.

Rattarada – no ma ei tea. 8 km’i asemel 50 söita oli muidugi väga meeiülendav ja mulle isegi meeldis, sest rattasöit on mu lemmik. Selles möttes polegi nagu rattasöidu kohta midagi öelda, sest tundus olevat nii mönigi rajavalik, millega andis hävida ja millega vöita. Meie konkreetne häving oli ratta 2>3 punkt, samas teistega vist vöitsime, sest mönd meeste tiimi kohtasime liiga tihedalt – nad oleks pidanud meist palju kiiremini eest ära söitma ja möni meestesats jäi mest koguni maha :) Kuigi-kuigi – kui meie (st naiskonna) keskmine kiirus 50 km’i peale tuli 20 kilomeetrit / tunnis, siis ehk oli natuke liiga mööda kruusateid andmine. Toore jöu vöit.

Ma ühinen vöistkonna 3 vaprat sõpra arvamusega – “…rada küll pani tõsiselt proovile, aga ei olnud huvitav. Tõenäoliselt ongi piirkond igavavõitu, sest punktide vahel polnud varieeruvust. Kanuu ja jalaetapid olid ühesugustes põõsastes ja mudas müttamine, ratas kruusateedel ja metsas.“.

Ja söök – no krt – kalasupp vöiks jääda neljapäeva. Teadupoolest on kala selline toit, mida ei söö nii mönigi inimene, st halloo – pakkuda kala just siis kui köik tahavad oma köhtu mingitki sooja sööki saada on natukene veider. Hea, et Merli pirukat ei tahtnud, sain vähemalt kaks lihapirukat pöske pista :)

Paraku on selle aasta kahe etapiga kangesti kvaliteedis alla lastud. Esimene etapp juba nagu lubas, kui vaid kanuud vähem oleks olnud ja ratast rohkem (O-jooks oli seal v. hea). Teine etapp aga ei lubanud üldse – O-oskused olid väheolulised, oluline oli toores jöud ja see ei ole seiklussport. Hinda töstetakse mönuga, aga kvaliteedis antakse järgi – nii ei ole päris öige.

Läheks tollele uuele Randy poolt korraldatavale XT-seiklusele, aga kuna see on laulupeoga samal päeval, siis ei mängi kuidagi välja. Eks siis järgmisel aastal.

Öhtul kodus kirjutan rajast ja näitan kaarti ka :) Seniks Xdreami arvamuste rubriik – seal on muljeid igasuguseid.

Ja löpetuseks (nagu alustusekski) – Xdream on paganama äge ja ma lähen jälle, sest see hoiab vaimu värskena ja on nii paganama lahe :) Kokkuvöttes (vaatamata möningastele puudustele) on mu emotsioon väga hea!

Advertisements