Oi paganamani – eile sai ikka päris vösajooksu harrastada – vösa selle köige täpsemas tähenduses, sest vössi oli seal Röösal rohkem kui küll. Tundub, et rohelise värvi kasutamine kaardi trükil on vist nii palju kallim, et lugupeetud kaardistaja polnud eriti tihanud seda kaardile panna.

2009-07-16 R66saEsimene pilk rajale oli muidugi päris köhedusttekitav, aga tagantjärgi möeldes oli see eilne päevak ikka ülivinge – selline päris orienteerumine. Rada oli ka üldse mitte B-rajale kohane, aga ma ei kurda, sest see nöudis hulka rohkem keskendumist kaardile kui tavaliselt neljapäevaku rajad seda nöuavad. Tallinna päevakulised on igasuguste mööda teesid jooksmise radadega nii äre hellitatud, et eilne metsajooks tekitas kindlasti niimöneski trotsi, et kellele seda vösa nüüd vaja oli, aga söbrad – orienteerumine ongi vösajooks ja kaart mängib olulist rolli O-jooksul. Niisama mööda teid jooksmine on Nömme-Harku ja Pirita metsaradadel tasuta :) Teadpoolest teeb harjutamine meistriks ja eile oli üks tösine harjuruskord.

Pean ikka laskma endale mingi GPS-träkkeri kinkida, sest siis saaks ise ka pärast jooksu teada, kus ma täpselt ringi uitasin. Ei saa öelda, et mul eilsel kaardil oleks 3-4 minek päris täpselt kaardile märgitud ja ka 2. punkti hakkasin oluliselt varem otsima kui see tegelikult oli – jälle oleks hea teada, et kui palju varem ma juba kärsituks muutusin.

Kui järgmisel korral lastakse sinna kaardi “ülemisele” osale jooksma, siis töotab taas tulla vösane O-kogemus. Jääme ootele :)

Advertisements