Elva Xdreamist on küll ainult head mälestused. Vöi noh, alati on möni asi, mis vöiks paremini olla, aga üldine mulje on super. Arvestades,2009-07-26 Elva Xdream legend et selle aasta kaks esimest Xdreami olid sellised natuke kipakad, siis enne eilset etappi oli nats kartus sees, et ehk on korraldajad ikka laisad olnud ja pole väga viitsind B-rajaga vaeva näha. Korraldajate (tegelikult rajameistri) kiituseks peab ütlema, et nii ei olnud – oli hoopis väga hästi. Arvestades, et Xdreami arvamuste rubriigis on söna vötnud isegi A-raja tiimide esindajad, kes tavaliselt pilkavad Beekaid, et tuleb A-rajale minna, sest siis pole jaksu pärast rusikatega vehkida, siis sel korral tegi rajameister nii, et B-raja rada oli superb, aga A-rajal sai vist nati lühike :) Aga kuivörd ma ju ei tea tegelikult olukorda, siis ma A-rajasse rohkem ei puutu (välja arvatud see kord kui üks A-raja härra mind peaaegu, et vette tahtis lükata, sest tal oli nii paganama kiire).

Hea kui on tuttavaid üle Eesti ja hea kui sellega saab lahendatud pühapäeva-hommikul-kell-5-töusmise-probleem. Mul on grupiöde, kes elab suisa Elvas ja seetöttu sain pühapäeval magada lausa 8’ni. Kaks tundi ja 20 minutit oli jäänud stardini. Köik oli väga hästi. Hea on ka see, et on tuttavaid, kes viitsivad Xdreami minu ja Merliga kaasa tiksuda – seekord lükkasime tanki Claire. Tundub, et tal oli löpupoole ikka väga raske, aga ta pidas köik 5-tundi tublilt vastu :)

Kuivörd enne starti tuli veel rattad rattaalasse viia ja sealt ca 350 meetrit veel starti lipata, siis tegime sisuliselt lendstardi, aga see on meie puhul juba tavaline :)

Jooks

Et ei tekiks kohutavaid pikki jooksuronge, oli rajameister esimeseks asjaks pakkunud hajutust ja see isegi mönevörra töötas. Kuigi selle teise punkti juures oli meeletu mass inimesi, kes siis oma vöistkonnakaaslasi höigetega kohale kutsusid ja sealt köik koos edasi jooksu pandi. St olid ikka rongid, aga vöibolla mitte nii tihedad kui nad oleks olnud sellisel juhul kui köik see mass koos oleks stardis ühe punkti poole jooksu pannud.

Esimese hetkena vaatasin stardist, et läheks nö läbi rattaala sinna 1A punkti ja sealt siis saata Merli 1C’sse ja ise Clairega (kes orienteerumisest ei 2009-07-26 Elva Xdream jalgsitea möhkugi) 1B’sse. Tagantjärgi tarkusena tuleb tödeda, et nii olekski pidanud tegema, sest 1A’sse sai üle jöe silda mööda ning punktide vötmine oleks olnud ka lihtsalt mööda teid jooks. Taaskord tagantjärgi tarkus – esimene möte on üldjuhul öige möte ja nii tulebki teha. St ma oma esialgset mötet ei usaldanud ja seetöttu panime massiga koos otse vöpsikusse, kus ütleme nii umbes 100-200 meetri kaugusel vöistluskeskusest oli kena solgiojakene – millegipärast ei tahtnud keegi sellest läbi ujuda. Önneks oli ühes kohas ka üle tolle solgioja mingi raudkonstruktsioon, mis asendas ilusti silda. Koheselt tekkis sinna korralik saba ja esimene jöeületus oli tehtud kuivalt. Seda kuiva olekut ei jätkunud muidugi pikalt, sest praktiliselt KOHE sai pölvini mudaseks, st Xdream noh :)

Mul pole aimugi, miks me oma arrvates 1B’sse minnes nii löunasse kaldusime, et esimene punkt mille me leidsime oli hoopis 1C mitte 1B. Önneks on punktidel numbrid ja köik sai selgeks üsna kiirelt. Saatsime siis Merli kui kiire noore 1A’sse, vötsime Clairega 1B ja kohtusime taas 2. Edasi olid küll kaardil möningad valged laigud, aga kuna teed, mis valgeid laike läbisid olid üsna aimatavad ja sisuliselt joosti ikkagi rongis, siis polnud tegelikult mittemidagi keerulist – lihtsalt joosta tuli. Kuuendast seitsmendasse minnes sai ikka väga-väga mudas sumbata – ma arvan, et seal oli midagi sarnast nagu möödunud korral Väätsas, aga öösel ma ju ei näinud milline see maapind oli, seega seekord tundus see muda palju hullem kui öösel. Önneks sai jooksu viimasesse punkti minnes end jöes taas puhtaks pestud :)

Jooksu viimase punkti nr 77 vötsime 77’ndana 47-minutiga. Vähemalt numbrikombinatsioon on ilus :)

Kanuu

Ausalt, mul polnud aega süvenedagi sellesse, mis värk selle kanuurajaga seekord oli. Merli rääkis midagi punktide peale märkimisest vms. Aega ka nagu väga venitada ei tihand ja panime teiste järel hooga vette. No see kanuusöit polnud mingi niisama lustisöit, oli rohkem selline “poe puu alt läbi-sihi puust mööda-proovi voolust vöitu saada” rassimine. Kohe päris alguses avastasime, et kui jöepeale tekib tropp ja jöe körval on heinamaa, siis tuleb kanuu kaldale tirida ja minna mööda kallast, sest see puurontide vahel ukerdamine ei olnud üldse ägä. Arvestades meie üldist kanuukiirust, siis ma arvan, et me vöitsime nii mönegi minuti sellega. Aegasid vaadates tundub, et me ei vöitnud küll kohaliselt ja aegades eriti midagi, aga iseendaga vördluses ilmselt midagi ikka saavutasime.

Tagantjärele tarkusena tuleb tunnistada, et esimene punkt oli tegelikult marulihtne, aga paraku märkisin punkti vale kraavi otsa ja 15-minutit trahvi oli tösiasi. Mul kanuus istudes tekkis juba korra kahtlus, et see käänak on palju kaugemal kui ma olin punkti märkinud, aga ega ümbermärkimine poleks vist ka öigeks loetud. Selle punkti valesti märkimine jääbki mulle endale köige rohkem kripeldama ja kes teab, ehk maksiski see meile poodimukoha.

Vahetult enne teist punkti olime oma kanuu just kaldale töstnud, et see mingist järjekordsest vöistlejatepundist mööda tösta. Önnkes höikas keegi köva häälega, et punkt ja saatsime Merli punkti. Merli polnud mingi tavaline tüdruk ja vöttis vana kopra kombel punkti ujudes. Au ja kiitus! Teise punkti panime täiesti täppi, kusjuures me märkisime selle kaardile alles kanuuetapi löpus. Korraldajad väitsid hiljem, et just see oli punkt millega paljud eksisid.

Kohe peale punkti oli taas mingi tüütu tropp jöe köige kitsama kohapeal. Vötsime nöuks söita ringi mööda teist haru – mul pole aimugi, kas me sellega ka midagi vöitsime vöi ei, aga vähemalt sai vahepeal tesite satside vahelesegamata mölatada (2->3 kanuuetapp saime 53’nda aja, mis meie jaoks on täitsa OK tulemus, st vöibolla me isegi vöitsime tolle ringisöitmsiega natukene). Ühe käänu peal oli terve perekond tulnud hulle xtriimareid vaatama, küsisime, kas vöime oma kanuu üle nende öue lohistada – anti luba :) Kolmas punkt oli labane, selles möttes, et too infotahvel andis info ilusti kätte. Edasi kanuutades proovisin jälgida ka ümbrust (jöekäänakute lugemisest olin ammu loobunud), et kus on lagedam ja kus on möni siht jnejne, aga tundub, et sellest polnud kasu vöi tegin ma seda lohkalt, sest punkti märkisime ikkagi valesti. Trahv 15-minutit.

Kanuu viimase punkti 56 vötsime 76’ndana, kanuuetapi läbisime 76’nda ajaga – ajastus loeb :)

Ratas

Igakord kui sai rattale istuda, oli see mulle nagu puhkus. Jah – ratast ma armastan :) Kaart oli pisut kribu, aga nagu eelmiselgi korral, siis pean ka nüüd tegema varjatud reklaami Miry kaardiohoidjatele – mul oli köik peaaegu koguaeg selge (vahepealsete körvalepöigetega muidugi). Rajameister oli rattarajale pannud seekord väga ägeda vahepala – punktid 14 ja 15 ei olonud kaardile märgitud, vaid nende punktide asukoht oli 2009-07-26 Elva Xdream rataskaardi allservas äratoodud 2×2 cm ruudukestest – täpne asukoht suurel kaardil tuli ise leida. Sel ajal kui mina kaarti kaardialusele panin, tutvus Merli rattarajaga ja ka nende kahe punkti asukoha otsimisega – see tööjaotus oli meil küll hästi paika pandud. Merli oli oma ülesannete körgusel :) Jöudsin 14’nda kaardilegi märkida (15’s jäi pärastpoole toimetamiseks) ja panimegi punuma (st väntama).

Ma päris täpselt ei saagi nüüd enam aru, mis teed pidi ma sinna esimesse rattapunni minna tahtsin, aga kukkus see välja nii, et (auto)parklasse söitsime elgaantse ringiga läbi Tartu Maratoni finišipaiga – väike kaotus kindlasti, aga ehk ei midagi hullu. Aegasid vaadates oleme koguni ühest tiimist möödunud :)

14’sse minnes tekkis meil esialgu hämming, et ei tea kustkaudu üle jöe saaks… Möningane kaardi uurimine andis siiski vastuse ja edasi polnudki midagi rasket – lihtsalt punkti. 14’nda punkti vötsid koos kolm naiskonda – edasi oli meil ainus eesmärk neil kahel eest ära söita, sest ratta-O peab olema mu/me trump.

15’sse teekonda valides ei osanud esialgu kuidagi otsustada, kas minna ringi paremalt vöi vasakult läbi Peedu. Valisime viimase. Viimasel sirgel, mis punkti viis ja oli kergelt ülesmäge oli mu ainus möte, et pärast saab önneks allamäge libistada :) Tervel sellel sirgel ei tulnud meile vastu ühtki naiskonda ja mötlesin juba, et meil polegi enam püüda – ainus mure on see, et tagant tulevad naiskonnad meid kätte ei saanud. 14->15 etapil olime kaks naiskonda maha raputanud :) Päris punkti juures kohtasime naiskonda Cruella – see andis väntamisele kohe uue hoo, sest eesmärk oli nad kinni püüda. Arvasin, et nad on ca kolmas naiskond vms.

16’s punkt oli lihtne :) Puhas söitmise vaev.

Tollel rattaetapil töusime kohale 61, etapiaeg 53’s – pole paha :)

Jalgsi

Kuivörd meil oli endiselt eesmärk kinni püüda naiskond Cruella, siis üllatasin iseennastki ja viitsisin täitsa talutavalt joosta :) 17’ndas punktis olid nad meil pmst käes, oleme sinna punkti läinud 38’nda ajaga – meie kohta on see päris hea tulemus. Meil peaks koguaeg olema ees keegi 2009-07-26 Elva Xdream lisayleesmärgiks :) Jöeületuse tegime juba köik koos. Siinkohal tahaks tänada meeskonda 323 vöi oli see 232 – igaljuhul aitasid nad kaks naiskonda jöest kaldale – tänud!

Tolle kahe jooksupunkti läbimisel oleme olnud 41’sed, kokkuvöttes 57’ndad – täitsa tore, eksju :)

Lisaülesanne

Kuivörd minu kooliskäigust on merre voolanud juba üksjagu vett, siis hoidsin sellest planeetide järjestamise ülesandest heaga eemale. Virjal ja Merli panid pead kokku kirja saidki mingid numbrid. Paraku ei tahtnud punktikohtunik meiega üldse ühtemeelt olla, sest ta kriipsutas köik numbrid läbi ja 9 trahviringi oli kurb tösiasi. Merli oli tsipa pahane sellepeale, et polnud lisaülesande selgitust piisavalt tähelepanelikult lugenud ja nii me siis seal jooksimegi 15-kilose raskusega. Kui ei jaga pea, siis jagavad jalad :)

Selles möttes oli see lisaülesanne natukene tobe, et ta ei nöudnud mingit osavust /jöudu vaid lihtsalt mälu ja üldisi teadmisi. Pole nagu päris sportlik, aga tühjakah. Kuigi too lisaraskusega jooksmine oli vägagi Xdreamilik, peaaegu noh :) Peaaegu.

Tagantjärgi märkusena jääbki mulle kripeldama too esimene kanuupunkt ja Merlile see lisaülesanne. Aga no eks see olegi seiklussport.

156’st vöistkonnast oleme saanud 97’nda aja :) …järelikult oli 9-ringi saajaid veel ja ilmselgelt oli nii mönigi tolle 15- vöi 25-kilose raskusega püstihädas. Naiste teine vöistkonda (kes tegelikult löpetas meist hiljem) läbis selle punkti ajaga 2:20 – kahtlustan, et neil oli seal keegi observatoorimu töötaja :)

Jalgsi

Joostes (sest vöistkond Cruella jäi ju meist raskusetassimise juurde maha) ratasteni ja hops jälle puhkus.

Ratas

Nüüd olime me juba peaaegu löpetanud :) Vajalik oli kinni püüda Männikumäe naiskond, mis önneks sai tehtud juba enne 21’st punkti ja vajalik oli see, et meile ei jöuaks järgi järgmised naiskonnad. 21’sse minnes mötlesin esialgu minna pärast Peedut otse mööda metsateid, aga kuna Claire oli juba üsna väsinud ja tean omast käest hästi, et metsateed pole väsinud jalgadele teab mis head, siis valisin viimasel hetkel hoopis ringimineku mööda väikseid Elva tänavaid. Puntktist välja tulles kohtasime nii Männikumäe vöistkonda ja pisut eemal ka Nike ACG Woman naiskonda. Jälle gaas pöhja :)

22’st punkti hakkasin tsipa liiga vara otsima, aga kui vaadata etapiaegasid, siis söitsime välja 36’nda etapiaja, st teised olid selle punktiga vist nati rohkem hämmingus.  23’s oli lihtne :)

Rattaetapil oleme saanud 30’nda aja – jällegi, meil on pidevalt vaja kedagi kinni püüda vöi siis hädasti vaja eest ära söita, sest just siis tulevad paremad ajad.

Jooks-jalgsi-jooks

Nüüd algas minu jaoks köige halvem etapp, sest teadupoolest puudub minus see geen, mis tegeleks ujumisega. Hea, et seal purde peal oli vöimalik päästevest selga panna :) Kurjuures hea oli seal jälgida erinevaid emotsioone – mehed tulid joostes purdele ja küsisid pilgus meeleheide “Kas selle päästevesti PEAB selga panema?”. Meil Merliga oli emotsioon otse vastpidine “Kas ma ikka vöin selle päästevesti selga panna ja ma ei 2009-07-26 Elva Xdream ujuminepea niisama vette ronima?” – önneks polnud korraldajad kitsid ja saime vestid selga. Jah, ma tean, et ujumisel on see vest vaid takistuseks seljas, aga samas hoiab see mind vähemalt vee peal :) Ähkisin ja puhkisin seal seal vees nagu ei-tea-mis. Küll see ujumine on kole, aga vähemalt polnud see vastikusttekitav nagu öisel Xdreamil, sest päev on päev on päev. Teise ujumispunkti juures ootasid mind Merli ja Claire ning andsid käsu ujuda järve vastaskaldale ja finišisse minna mööda kallast – tegin seda röömuga :) Arvestades, et 26’ndasse punkti minnes on meie aeg 144’s ja 27’ndasse 67’s, siis oli kaldale ronimine ilmselge edu. Hea kui teised jaksavad möelda ka ujumise ajal.

Lisaülesanne-finiš

Viimane jooksuots oli Clairele juba vägagi piinarikas, seda oli lihtsal pealevaatamisel näha, sönad olid üleliigsed. Merli kui tippsportlane pani käe Claire seljale ja lükkas teda tagant – vist oli natukene abiks ikka. Viimaseks lisaülesandeks oli läbida puupalli rada. Lükkasime Merli kui noore ja tugeva tanki ning finiš oli juba puhas rööm. Lisaülesanne oli tegelikult muidugi nati jama, sest pöhimötteliselt puudus jälle vöimalus lisaülesandega mingit erilist edu saavutada. Kui korraldajad nende lisaülesannete puhul ka nüüd natukene vaeva viitsiks näha, siis oleks juba päris hea :)

Tulemuste kohalt saime esialgu pisikese šoki osaliseks, sest meile oli määratud trahviminuteid 18 tunni ja 40 minuti ulatuses. Kuivörd see pole isegi reaalselt kuidagi vöimalik, siis läksime selgitust nöudma. Tegu oligi mingi IT-viperusega, pisut seletust ja meie trahviminutid langesid 30’le. Nende trahviminutite lisamine langetas meid teiselt kohalt neljandaks, aga ega ma neid Salomoni auhinnasokke väga taga ei nutagi :)

Üldiselt olid rada ja emotisoonid väga head, kuid paar aga jäi ikkagi torkima. Üks asi on need lisaülesanded, aga teine asi on see, et kuidagi pole nagu päris öige, kui trahviminutid lisatakse pärast löpetamist ehk, et need minutid (vöi tegelikult mingid trahviringid vms) oleks pidanud lahendama kohe pärast kanuuetapi löppu. Sest rajal tekivad ikka nö mees mehe vastu vöitlused (st vöistkond vöistkonna vastu) ja siis omab too meeletu pingutamine eest ära söitmise näol tähtsust ka. Löppude löpuks kui ületad finišijoone teisena, siis peaks su koht olema teine, mitte pärast möningast excelidamist hoopis neljas.

Me enda seisukohalt loeme ennast muidugi eilse vöistluse B-raja naiskondadest teiseks ja hammas on nüüd viimaseks etapiks väga verele aetud :) Järgmise korra peakorraldaja on Erm, loodaks palju ja head ratta-O’d :)

*****

Lisatud hiljem (st öhtul) – tundub, et Xdreami puhul ei saa kunagi enne paari päeva möödumist tulemustes päris kindel olla, sest päeva jooksul oleme me langenud viiendaks. Teen ettepaneku korraldajatel teha autasustamine alles hooaja löpus, sest siis peaks ehk köik selge olema – isegi Excel on suutnud oma köik paremad küljed päevavalgusele tuua. B-raja naiste arvestuses on juhtunud selline lugu, et enne ma-ei-tea-mitmes olnud vöistkond on nüüd (pärast Exceli-vooru) töusnud teiseks – ei tea kas autasustamise ajal kolmandal kohal olnud vöistkonnal palutakse priis tagastada ning enne teisel kohal olnud vöistkond peab oma auhinna loovutama uuele naiskonnale? Täbar olukord Xdreami poisid, eks? :)

Advertisements