eplNovot eksju, käisime Sparta nais- ja meeskonnaga Prahas saalihokit mängimas. Juhtus nii, et naiskonnal läks tunduvalt paremini kui olime lootnud. Kuivörd saalihokile keegi niikuinii tähelepanu ei pööra, siis mötlesime, et teeme ise pressiteate ja pommitame erinevaid spordiportaale ja loomulikult ka Eesti Saalihoki Liitu. Hetkel on ESL, Sportnet ja EPL (mis on tegelikult sama, mis Sportnet) uudisnupu üles pannud – jäänud on veel ERR ja Delfi. Mul on tunne, et Õhtuleht ega ka Postimees seda niikuinii ei avaldaks, sest hetkel on nende jaoks ainus uudis, kas Eesti mutta kukkunud korvpall vöi siis kergejöustiku MM.

Aga Tšehhist. Kui bussisöidul ei pea bussis ööbima, siis pole bussisöidul viga suurt midagi. See 12-15 tundi, mis on vaja bussis oleskleda on väljakannatatav ja noh valges saab vähemalt aknast välja vaadata ning raamatut lugeda – öine bussisöit on see, mis bussisöidu alati väga masendavaks teeb, sest öö on öö on öö!

Praha on paganama mönus linn – vanad majad, odavad hinnad ja pea olematu hinnaga ölu – elu on seal ilus :)

Spordi osas läksime oma kokkuklopsitud vöistkonnaga nii umbes nelja mängu peale (st 3 alagrupimängu + play-off), rohkemat oodata oleks olnud natuke palju. Läks aga hoopis paremini. Alagrupis saime küll esimese mängu 10:0 peksa, aga arvestades, et vastas olid meil 071Soome meistriliiga mängijad (ja Merli), siis pole hullu midagi. Paaaalju magusam oli hoopis 3:2 vöit, kus vöiduvärava löime 7 sekundit enne mängu löppu – just niimoodi on mänge köige lahedam vöita :) Esimesele play-offile minnes tegelikult isegi natukene lootsime vöitu, sest vastased olid mingid keskpärased soomlannad – jäime küll 2:0 taha, aga ega me ei last sellest väiksest faktist ennast segada, tulime järgi ja vötsime karistusvisetega oma. Siinkohal peaks muidugi erilist tänu avaldama Mailisele, kes on bullitite törjumises äss!

Laupäevased play-offid ehk 1/16 ja 1/8 finaalid olid meie jaoks juba boonusmängud. Arvestades, et 1/16 finaalis tuli meile vastu ühe teise alagrupi vöitja, siis me väga lootust ei hellitanud – läks aga hoopis teisiti. Läksime 2:0 juhtima, lasime endale veel 1 tagasi lüüa, aga siiski 130vöit oli meie. Seejärel 2 tundi kvaliteetaega mingi Tšehhi spordihoone ees logeledes ja järgmine mäng oli juba hoopis teisest terast. Vastaseks saime mingid noored Rootsi tüdrukud, kes olid nii paganama osavad ja kiired ning neid oli nii krdima palju, et ega meile eriti sönaöigust ei jäetud. Hea, et nulli peale ei jäänud, 7:1 on selline halb aga täiesti jöuvahekordasid iseloomustav tulemus. Kokkuvöttes 9-koht (tegelikult 9-16, aga seda “kuni 16” me lihtsalt ei maini) – pole paha, eks? :) Peale mönda ölut jöudsime lausa oma loogikareegleid järgides, et saime neljanda koha :) Tšehhi ölu teeb imesid.

Turniiri höbedases naiskonnas mängis ka Mervi Kiljuve (tuntud ka Merli Kaljuvena) ja peab tunnistama, et paganama hästi mängis. Nii hästi lausa, et oli naiste turniiri parim väravakütt :) Meile (st Spartalastele) jäi ainult rööm talle kaasa elada, mida igaüks tegi vastavalt oma väsimusastmele – vähemalt finaalmängu alguses kölanud Soome hümni ajal olid köik veel värsked ja Eesti hümn vöis kölada üle Praha Tesla spordihalli :) …edasi läks nii, et osad meist väsisid ära ja saal jäi mönevörra vaiksemaks.

058Ah-jaa ühel mälestusväärsel päeval (pakun, et 14.08) käisime Prahas ka korvpalli vaatamas, sest puhtjuhuslikult mängisid just siis Tšehhi ja Eesti seal oma mittemudaliigasse langemise mängu. Eesti oli nagu hunnik väljalaset (vabandage mu väljendi pärast), aga no krt mittekellelgi ei tulnud midagi välja ja ega ei vöideldud ka, pool aega vaadata niisama teineteisele nöutu näoga otsa ja laiutati käsi – nii ei saa ju rallit söita. Mälestusväärne on ühe “korvpallisöbra” hüütud lause “Kangur pingile!” – teades konteksti, siis naersin päris pikka aega :)

Eestis on spordivöistluste piletid halvaksminevalt kallid, selles möttes, et Tšehhi-Eesti korvpallimängu pilet maksis 50 kohalikku raha, st umbes 30 EEK’u. Täiesti normaalne hind korvpalli vaatamiseks :)

Puhkus Prahas oli öudselt ägä, mu meelest vöiks järgmisel aastal jälle, sest sinna (st Prahasse) minekuks on alati üks pöhjus veel – seal on eranditult alati ilus (loe: kuum) ilm :)

Advertisements