Harjumus vähemalt kord nädalas o-spordiga tegeleda on suvega mu’sse nii sisse juurdund, et endal tuleb ka hirm peale. Kuivörd esmaspäeviti Tarmaku päevakutele kuidagi ei jöua ja teisipäevakutele ma ju ometigi ei lähe, siis tuligi end proovile panna ja minna öösel Piritale jooksma. Kella 8-aeg aknast välja vaadates oli küll terve linn üks suur hall vihmapilv, aga inimene peab end ikkagi sundima ja ma siis sundisin. Peab muidugi ära märkima, et joostes oli köik väga mönus – natukene sadas, aga väike vihm ei tapa.

2009-09-16 PiritaPaarisvalik on muidugi absoluutselt geniaalne idee – “Kaardile on kantud punktipaarid, mis on mõlemad tähistatud sama järjekorranumbriga. St on kaks punkti, mis on tähistatud numbriga 1, kaks tükki, mis on tähistatud numbriga 2 jne. Need paarid on omavahel ühendatud joontega. Läbida tuleb punkte järjekorras: 1, 1, 2, 2, 3, 3, 4, 4 jne. Kusjuures kumb numbriga 1 punkt ennem võtta ja kumb hiljem, ei ole määratud. Põhimõtteliselt on tegu suundorienteerumisega, kuid ühe punkti asemel tuleb võtta punktipaar.“.

Proovisin GPS’i raja ka kaardile märkida, aga see on üks suur sigrimigri :) Arusaamisega on endalgi raskusi. Eniveis läksin esimesena sinna ülejöe olevasse esimesse punkti, teistest punktidest vötsin ära enne löunapool oleva punkti, kolmandatest pöhjapoolne, neljandatest läänepoolse ning viiendatest läänepoolse. Lihtne! Aega läks 58 minutit täpselt ja GPS’i andmetel jooksin selle ajaga läbi 7,1 km’i – käib kah :) Päris viimaseks ei jäänudki – tulemused!

Jooksin tavalise väikse LED-pealambiga. Väga hea nähtavus just polnud, punktipiirkonnas ja väiksemate teede peal tuli päris hoogsalt peaga vehtida, et köik ikka näha oleks, aga önneks on Pirita metsas valgustatud terviserajad ja kui vähegi vöimalik, siis proovisin end sinna peale jooksma sättida. Alles päris löpus ei viitsind köiki nurki päris korralikult välja joosta ja hakkasin nats otsejooksmist ka proovima.

Halb on see, et natuke peale esimest-esimest punkti hakkas pölv valutama. Mötlesin juba, et tänane jooks ongi joostud, aga önneks sai pärast mönda köndimissammu taas jooksma hakata. Nüüd on muidugi pölv siuke veits tuim tükk, aga ehk läheb üle kui vahepeal puhkepäev sisse teha.

Advertisements