Nii mannetut Eesti koondist, kui seda oli eilne koondis, pole ma ammu näinud. Ei saa öelda, et nad millegagi oleks hakkama saanud, isegi mingi väga koleda bläkiga ei saadud hakkama, säravamatest momentidest rääkimata. Mitteühtki meeldejäävat momenti. Eriti, ma röhutan eriti, möttetuks läks mäng pärast seda kui Bosnia ja Hertsegoviina oma teise värava ära löi, sest pärast seda BIH enam ei viitsind ja Eesti lihtsalt ei suutnud. Kahjuks ei suutnud nad mängu algusest peale. Kui Eesti ründavate mängijate (Puri, Purje, Kink, Kruglov) keskmine pikkus on umbes 1.68, siis pole mötet körget palli karistusalasse toppida, sest vastaste kaitsjad olid suured 1.90’sed mehed. Möttetu. Nats on isegi piinlik oma maa koondise kohta niimoodi kirjutada, aga tänanähtud Eesti naiste karikafinaal ning IV liiga mäng olid ka pönevamad kui Eesti A-koondise poolt pakutu. Samas eksju ei saagi palju enamat loota mängijatelt, kes suuremalt jaolt on oma klubis, kas pingipoisid vöi siis saavad natukene mängu löpus mängida. Kuigi pealtvaatajana/fännina tahaksin ma, et meeskond näitaks vähemalt üles mingitki vöitlusvaimu – mingisugustki.

051

Kuivörd eilses mängu puhul seal platsil midagi väga haaravat ei olnud, siis päästsid öhtu BIH fännid. Jöudsin mängule nii umbes 5 minutit hiljem ja imestasin, et need kurikuulsad fännid nii vaikselt istusid. Eesti fännitribüüni oli isegi kuulda. Seda röömu eestlastele polnud muidugi kauaks, sest umbes pärast 20-mänguminutit (ning vaikust) töusis kogu too BIH fännide kogukond püsti ja näitas mida nad oskavad. …ja see ei olnud mingi vaikne Bosnia-Bosnia-plaks-plaks-plaks – see oli kordades rohkem. Ei mäletagi, et oleks Eestis enne selliseid fänne näinud. Isegi inglased jäid neile alla. 20-minutit vaikust oli ilmselt tolle eelmisel mängul (vöi pärast seda mingi rüseluse käigus) surma saanud fänni mälestuseks. bosniansTuleb kiita BIH fännide organiseeritust – saada 1500 fänni lihtsalt vaikima on juba omaette saavutus. Lärm mida need 1500 fänni tegid, tekitasid igaljuhul staadionile täpselt sellise tunde nagu oleks BIH kodus, mitte vöörsil mänginud. Samas eksju, kui kohal on 1500 eestlast (nendest ca 250 fännitribüünil) ning 1500 tulihingelist vastasleeri fänni, siis ongi ilmselgelt liig loota, et eestlased kedagi üle karjuks.

Mis ma nüüd oma plämaga öelda tahan on see, et önneks olid mängul BIH fännid, sest muidu oleks lihtsalt ebameeldivad ning väga külmad kaks tundi olnud. Karta on, et kolmapäeval läheb igavamalt ning vist ka külmemalt, sest mäng algab alles 21.45. Raske on see Eesti jalgpallifänni elu.

Fotod

Advertisements