Euro 2012…on Euro 2010 alagruppide loosimine, seal määratakse see, kellega peab Eesti vutikoondis oma 2010 ja 2011 maavöistlused.

Pot 1 – Netherlands, Spain, Germany, Italy, England, Croatia, Russia, France, Portugal
Pot 2 – Sweden, Czech Republic, Switzerland, Serbia, Greece, Turkey, Denmark, Slovakia, Romania
Pot 3 – Israel, Norway, Bulgaria, Ireland, Scotland, Finland, Bosnia-Herzegovina, Northern Ireland, Austria
Pot 4 – Latvia, Hungary, Slovenia, Lithuania, Belarus, Belgium, Wales, Macedonia, Albania
Pot 5 – Cyprus, Estonia, Georgia, Moldova, Iceland, Armenia, Kazakhstan, Montenegro, Liechtenstein
Pot 6 – Luxembourg, Azerbaijan, Malta, Faroe Islands, Andorra, San Marino

Olles realist, tunnistan, et Eesti koondise jöudmine suurturniirile peab olema ikka eriline önn ja heade juhuste kokkusattumus, seega tuleb alagruppe vaadata hoopis selle pilguga, et kuhu meeldiv reisida oleks ning millised vutiriigid on lihtsalt atraktiivsed.

Esimesest potist võiks tulla Itaalia, Prantsusmaa või Saksamaa. Kõige vähem tahaks muidugi nimetatutest Saksamaad. Üldse ei tahaks Portugali, Venemaad või Hollandit. Parim oleks Itaalia, sest ma olen juba ammu tahtnud Itaaliasse minna ja jalgpall pakuks selleks ideaalse võimaluse. Ilmselgelt ei pea ma mainima seda, et Inglismaa vastu poleks mul mittekõigevähematki.

Teisest potist sobiks Rootsi, Tšehhi ja Taani, mis köik on head lähedal (ja eeldatavalt ka odavad) riigid reisimiseks ning vutisatsid on ka meeldivad. Köik ülejäänud tunduvad vägagi mittesoovitavad. Äärmisel juhul ka Kreeka, kus ma käinud ei ole, aga ülejäänud on küll alla igasugust arvestust.

Kolmanda puhul oleks parim Soome, sest Soome on hea odav minna ja ei vöta üleliia kaua aega ka. Sobiks ka Šoti, sest neil on nii ägedad fännid. Ka Põhja-Iiri ja lihtsalt Iiri oleks sobivad. Teistega on nii, et ega need just kehvad kohad ka pole, aga pigem siiski mitte.

Pott neli – Läti ja Beliga, lihtne. Läti on mönus paari tunni söit ja lätlasi on alati hea vöita ning Belgia sobib Eestile.

Pott viis – Eesti!

Pott kuus – neist köigist vöiks Eesti tugevam olla, seega vahet pole eksju, aga kui valida siis äkki Lukemburg, Fääri saared vöi Andorra. Mul suva, nendesse riikidesse niikuinii minna ei viitsi.

Advertisements