Nv’l tömbasime mercurlastega O-hooajale joone alla – toimus (kuri)kuulus Aasta Ketz!

Kuna Ketzi o-jooks pole kunagi olnud teab mis meistriklassi O-rada ning alati peab olema sees mingi vimka, mis jätaks vöiduvöimaluse ka mittetippsportlastele, siis vötsin sel aastall endale väljakutse ning proovisin kätte raja tegemisel. Ma ei oska tagantjärgigi öelda, kas kukkus hästi vöi halvasti välja, aga vähemalt sai tehtud ja keegi otseselt rajameistri peale pahane ka ei olnud. Samas muidugi oli juhendiga keelatud rajameistriga pahandamine.

Tuleb välja, et rajameistri töös on köige tüütum see SI-jaamade hankimine, radade ja legendide kokkuviimine ning viimaks ka raja kaardile joonistamine (meie OCADi spets ei tahtnud rada enne starti teada saada). Seda viimast tegin lausa reede kella 2’ni öösel – üsna tüütu. Raja planeerimine,  metsas punktikohtade ülevaatamine ja punktide mahapanek on puhas mönu.

2009-10-31 Ketz I ringProovisin mittemidagi väga keerulist valmis meisterdada ja natukene ikkagi o-sportlasi kiusata ka :) Nagu Virjal ütles siis tegemist oli tüüpiline algaja rajameistri kätetööga – ehk et punktide asetamine erinevate mägede otsa, et vöistleja saaks ikka vöimalikult palju ühe mäe otsast teise otsa joosta. Mönus ju :) Meeste rajal jäi sisse kaks veidrat teravnurka, aga ma ei viitsinud neid punkte väga palju metsa viia ning proovisin meeste ja naiste raja vöimalikult ühiste punktidega läbi viia.

Plaanisin ühisstarti, aga kuna ühes rivis jooksmine on igav ja annab kiirematele koheselt eelise, siis pärast stardipaugu kölamist panin sportlased täpsusviskeid sooritama, st ca 5-meetri kauguselt tuli saalihokipall ämbrisse toimetada. Selle lisaülesande kiireima tiitel läheb Danile, kes esimese katsega palli korvi pistis.

Plaanisin panna eriauhinna meeste ja naiste esimese ringi 5-6 etapi kiireimale läbijale (naiste rajal 39-40), aga paraku unustasin siukse väikse asja ära märkida enne starti ja seetöttu sai kiireima läbija eriauhinna hoopis teise ringi 2-3 etapi kiireimad. Kahjuks unustasin ka kaasa anda oma GPS-trakkeri (ntks Danile), seega ei saa kaardile kuidagi märkida, et mismoodi metsas liigeldi, aga nii lihtsa raja korral pole teab mis suurt fantaasiat vajagi.

2009-10-31 Ketz II ringTeise ringi eripära oli see, et läbida tuli see koos toore munaga, mis ka löpetades pidi terve olema. Arvasin, et paar tükki ikka puruneb, aga tühjagi – Mercurys on köik nii hellade kätega, et mittekeegi ei löhkunud oma muna. Ma olen pettunud :)

Kahe ringi vahepealne lisaülesanne oli puhtalt Eda väljamöeldis, ehk et omavahel olid ca pooleteise meetrise nööriga ühendatud lusikas ning kahvel ja need tuli (lusikas ees) oma riiete alt läbi ajada. Soovitatavalt ikka köige alumise kihi alt, aga tundub, et möni tegi natukene sobi kah. Oma asi, eksju.

Üles panin meeste rajaga kaardi, aga seal on ka köik naiste raja punktid olemas. Naiste rada: 31-32-34-53-39-41-52-esimese ringi löpp. Arvan, et Ketzi taolise ürituse jaoks sobis küll. Järgmisel aastal vöiks keegi teine oma debüüdi teha.

Aasta võeti kokku kärarikkalt ning järgmine hommik oli maa härmas :) Mõned stiilinäited jooksust siin ja kostüümidraamast siin.

ketz

Klubi aktiivsportlased taasalusid juba novembri alguses (täpsemalt eile) ühistreeningute Nõmme-Mustamäe-Harku terviseradadel. Äkki juhtub selline ime, et teen isegi sinna möne üllatusvisiidi, lubama igaksjuhuks ei hakka.

Advertisements