Lootsin tegelikult nelja, aga näed rohkem ei pakutud. Nimelt pakuti lennukis kinoelamust (käisin ju puhkusel, aga kirjutan sellest möni teine kord) – ühel suunal kahte filmi ja tagasisuunal jälle kahte filmi. Millegipärast näidati üht filmi nii sinna lennul kui ka tagasilennul, mis on suhteliselt arusaamatu, sest umbes 80% (vöi rohkemgi) reisijatest olid mölemal lennul samad inimesed. Oleks siis, et kahel korral oleks saanud vaadata mönd head filmi, aga ei tavaline labane komöödia, mis önneks oli ka nats naljakas.

Get Smart (imdb, wiki) oli see, mida lennukitäis rahvast oli sunnitud kahel korral vaatama. Ei saa öelda, et tegu oleks halva filmiga, aga kindlasti pole see ka nii hea film, et peaks seda kaks korda vaatama. Önneks oli tagasilend nii varajasel hommikutunnil, et vägisi kippus uni peale – polnud kahju silma looja lasta. Ma ei saanudki aru, kas tegemist oli paroodiaga vöi mitte. Vist ikka mitte, kuigi paraleelid James Bondi filmidega olid lihtsad tekkima. Jajah, ma tean küll, et Get Smart on tegelikult originaalis kuuekümnendatest seriaal, mida vist isegi ETV kunagi näitas. Nojah see kaks korda vaadatud oligi spioonikas, kus peaosas oli Maxwell Smart, kes polnud just teab, mis osav ja särav spioon, aga läbi önne (ja äparduste) löppes tal alati köik hästi. Omas žanris polnud tol filmil viga midagi, kuigi jään Eliga eriarvamusele sellest, et see film väga hea oli (ikka selles omas žanris).

Üks päris naljakas koht oli küll filmis – kui Maxwell oli Moskvas vaenlaste kätte löksu jäänud, siis ähvaradas ta vaenlasi küll snapirite ja söjaväega, aga kuna miski ei möjunud, siis proovis ka Chuck Norrisega ähvardada – see pani venelased vähemalt korraks möttesse.

Maxwell Smart: I think it’s only fair to warn you, this facility is surrounded by a highly trained team of 130 Black Op Snipers.
Siegfried: I don’t believe you.
Maxwell Smart: Would you believe two dozen Delta Force Commandos?
Siegfried: No.
Maxwell Smart: How about Chuck Norris with a BB gun?

Ah-jaa üks hea koht oli veel, mida ei anna ümber seletada – see on näha päris treileri löpus (2:15 kohalt paar-kolm sekki) – vanemad pöörake oma lastele ka autosöidu ajal tähelepanu :)

Kid in Minivan: Mom! Mom, mom, mom, mom, mom!
Mom in Minivan: Sean, Sean, Sean, Sean, Sean! You see how annoying that is?

Teen teiste filmide jaoks eraldi postituse, sest see üks läheb paganama pikaks.

Advertisements