Olgugi, et mu isiklik lemmik oli Rapunzel, siis pole hullu too vöidulaul (juutjuubi video) oli ka päris tore vöi öigemini oli see solist tore. Ma polnd seda lugu enne vist eriti kuulnudki, aga reede öhtul jäi too lugu just solisti veidra, aga väga pingevaba käitumisega laval. Peaasi, et Eesti seda pulli seal Norras ei vöidaks, sest Eesti riik ei kannataks seda välja, euroga või eurota. Rapunzliga oleks vähemalt see mittevõit kindel olnud, sest korra on ju Epliku lugu Eurovisioonil käinud ja tulemus polnud teab mis meeldejääv… Maailm ei möista suuri kunstnikke :)

Muide miks toda reedeöhtust ei tohi nimetada Eurovisiooni Eesti (eel)vooruks? Meedi vahendusel on silma jäänud, et Purga ja ülejäänud ERR kollektiiv hakkavad kohe pahandama kui seda konkurssi tema öige nimetusega nimetada. Millegipärast hakkavad nad (ikka see Purga ja co) alati õigustama, et nemad valivad lihtsalt Eesti Laulu, Eurovisiooniga pole siin mingit pistmist vöi siis kui on, siis vaid nii palju, et vöidulaul esindab Eestit Eurovisioonil. D’OH – nojahnoh, seda ma ju öelda tahangi.

*****

Eile hommikul mötlesin, et mis see nohu siis ikka ära ei ole, spinningu trenni peaks ju küll ära kannatama. Kannatasingi – söna otseses möttes. Mul pole spinningus ammu nii raske olnud. Peep muidugi tegi ka 1:15 asemel 1:30, aga vahetpole, sest ma kannatasin juba alates 40’ndast minutist. Loo moraal on see, et pooltöbise koht ei ole trennis vaid kodus teed joomas.

Nats teeb mind murelikuks see, et alates aprillist kaovad Sparta tunniplaanist SpinUpHill ja Marathon Spin, sest noh siis saab kohe vähem head trenni. Eeldatakse vist, et siis peaks hakkama saama öues rattaga söitmas hakata, aga vöib üsna kindel olla, et enne aprilli keskpaika/löppu öue rattaga ei saa. Mitte, et mulle see meeldiks. Jääb vaid loota spordiklubi juhtkonnale möistvale suhtumisele ja reageeritakse vastavalt ilmastikuoludele ehk, et lastakse sisetingimustes ratast edasi söita ja spinning on lähim, mida valida on.

*****

Lehtedes kirjutati ükspäev, et Tallinna randadesse on kogunenud suurem hulk luiki. Kuivörd Stroomi rannas pole ma neid kohanud, siis läksin eile Piritale. Mitte sinna Russalka juurde Piritale vaid Miiduranna kai juurde Piritale ja teate, luiki oli töesti palju. Osad neid nokkisid toitu, mida inimesed neile viinud olid. Osad magasid (vist), osad olid lihtsalt niisama vöi noh mida need loomad/linnud ikka teevad eksju. Inimesed peamiselt kas pildistasid vöi toitsid, kuigi seda viimast ornitoloogid pigem ei soovita teha. Nägin äratulles üht ema ja poega, kes suundusid mereranda käes suur kott saia – mul oli hirmus tahtmine neile öelda, et lindude söötmist ei soovitata eriti teha, aga kes olen mina keelama… Proovisin neid luiki ka pildistada, möni pilt tuli vöibolla välja ka – proovimise möttes oli täitsa huvitav (pildid). Üks oli küll kindel – mere ääres on jube külm tuul. Ilmselgelt polnud too mereranda ronimine parim nohuravi, aga inimene on ju rumal :)

*****

Tänase päeva pärlid olid naabergaraažipoisid, kes jätsid oma mittekäivituva auto lihtsalt lahtiste (ma mötlen lukustamata) ustega meie garaaži ette. Ei teagi, mida nad täpselt mötlesid ja kas nad üldse mötlesid, aga meie garaaži sissesöit oli lukus, mis lukus. Hakkasin juba garaaži juurest lahkuma, kui nägin poisse tulemas. Küsisin, siis et mis neil öige peas liikus, nad nagu ei osanudki midagi eriti öelda – tödesid ainult, et auto ei läinud käima ja lund on nii palju, et polnud oma masinat kuhugi panna. Tublid poisid! …sest kui kuhugi pole lume rohkuse töttu autot panna, siis on köige loogilisem panna oma masin naabergaraaži sissesöidu ette. Kui ise ei saa, siis ei saa ka teised. Hoopis keeruline oleks olnud vötta kätte labidas ja natuke enda garaaži ees lund kühveldada, et siis oma autologu OMA ukse ette parkida. Mönele pole ikka antud :)

*****

Ja noh nädalavahetuse löpp oli lihtsalt “oivaline”. On olnud aegu, kui ma olen sellise lumesaju, mida täna ilmataadil pakkuda oli, üle väga önnelik. Neid aegu on olnud lausa sellel talvelgi, aga tundub, et ilmataat tahab end rehabiliteerida ning kostitab meid sel talvel köikidel eelmistel talvedel mahasadamata lumega. Keegi vöiks sellele ilmavanale teada anda, et liigagarus on ogarus. Isegi suurimad talvefännid (nagu näiteks Berit) hakkavad juba nina kirtsutama selle lumekoguse peale. Iga krdima nädal sajab lund natukene juurde. Tänaöhtune oli ikka liig, mis liig. Kohev paks lumi käib jöuludega komplekti, mitte 14. märtsiga. Miks, oh miks…

Advertisements