No ma ei tea noh, inglased rikkusid eile mu nädala. Nii halba kaitsemängu pole ammu kohanud. Eileöhtuse mängu saaks koku vötta kolme pildiga:

Täpselt nii palju oli pall väras

Noh, kus pidu öhtul toimub?

Peobuss väljub kell 21:03

Abikohtunik oli töenäoliselt pime, aga kuivörd puudega inimesi pole viisakas mönitada, siis las ta jääb. Mängijatel (nendel inglastel muidugi) olid vist mötted ainult puhkuse ja peo juures, sest jalgpalli nad küll mängida ei tahtnud. Ilmselt mölkus neil möttes midagi sellist. Töenäoliselt on “kuldse pölvkonna” jalgpallurite telefonid punnis sönumitest, mis kölavad umbes nii “Oleme Hipsaania rannikul, öues on +32 kraadi, pidu kestab. Millal tuled?”, sest kuidas teistmoodi saaks seletada seda abitust, mis eile platsil oli? Sellele jamale puuduvad köik loogilised lahendused.

Esimene värav oli muidugi nii ajuvaba, et seda on töesti raske kommenteerida. Väga piinlik lugu igaljuhul.

Teine värav on kaitsjate ja vv ühiskala. Kaitse ei tohi üldse niimoodi mängijat läbi lasta ning vv peaks oma jalad ikka koos hoidma, mitte jalad harkis pallini tormama. 2001 aasta poiste vv tegi ükskord umbes sama triki – point on selles, et David Jamesiga on sel poisil 31 aastat vanusevahet.

Kolmas värav on puhtalt Glen Johnsoni black – pole vaja vastasest mööda hüpata, sellises olukorras on vaja vastane pikali lükata. Jah, saad küll kollase kaardi ja vastased karistuslöögi, aga parem ikka kui lasta vastane vabalt läbi kaitsjate purjetada. Johnson ei olnud isegi viimane kaitsja, st punast ei oleks saanud.

Neljas värav on aga Gareth Barry kala. Taaskord – ei ole vaja vastase ründaja körval joosta ja proovida talle jalga taha panna. Vastane oli palliga nii küljejoone juures, et oleks pidanud ta lihtsalt platsilt välja suruma – pall auti ja korras.

Huh. Selles eelnevas jutus oli selgelt liiga palju olekseid. Ilgelt haige mäng, aga parem tiim sai teenitud vöidu. Kui viitsin, siis kirjutan kunagi ka natuke vähem emotsionaalselt, aga töenäoliselt ei viitsi. Jään lootma Messile, et ta sakslastele koha kätte näitaks :)

Eilse Argentiina mängu humoorikaim hetk oli see, kuidas üks kaameramees nossu sai :) Argentiina oli just löönud oma (vist) teise värava ja tähistas seda nagu ikka arutult mööda platsi ringi hüpeldes. Kaameramees tegi oma tööd ja proovis sellele meestekambale lähedale tüürida. Tüüriski, aga liiga lähedale, nii et Heinze end vastu kaamerat ära löi. Vaatas siis mees korra kurja pilguga kaamerasse ja näitas kätega, mis ta sellest köigest arvas.

Ma ei tea, miks wordpress keeldub seda juutjuubi videot näitamast, aga vöite vabalt siit vaadata – http://www.youtube.com/watch?v=_fUemp0v5pw

Hiljem lisatud: Hahahahahaha – mul ei ole ju tööl arvutil kölareid ja kuulsin alles nüüd kodus, mis muusika sellel meeleolukal remixil taustaks on. Loodan, et Teil olid/on ikka kölarid sisse lülitatud :)

Tragikoomiline oli see, kuidas abikohtunik taaskord kala pani.

Täna oodan Tšiilile, sest Brasiilia on jube ebasümpaatne sats.

Advertisements