Eile päevak mulle ei meeldinud – rada oli igav, mätastel jooksmine on nöme, tüütud kärbsed – vastik noh, vastik.

Pöhimötteliselt oli tunne sama, mis 3 aastat tagasi – see mätastel jooksmine on ikka ülihaige. Viimasesse punkti minek oli puhas agoonia. Ühe-kahe lisapunktiga kaarid löunaosas oleks saanud ringi finishisse pikendada küll ja oleks ka vähe inimlikum olnud, kui paarsada meetrir mööda lagedat heinas lippamine. Kui raja esimene pool nöudis natukenegi orienteerumist, siis alates 6’ndast punktist oli lihtsalt mööda teid jooks. Ma täiesti adun seda, et ma jooksen B-rada, aga natukene vöiks siiski o-elemente ka olla. Teejooksud vöiks jääda C-klassile. Puntk nr 37 asus näiteks lihtsalt keset teerada. Natukene N12 klassi stiil. Kohe tee vöi sihi körval asusid punktid 31, 36, 33, 48, 52, 54, 57 – hea mugav viis punktide mahapanekuks? Samas muidugi ega see Vääna kaart mingeid erilisi meisterlikkusi ei vöimalda ka. Pöhja-Eesti paratamatus.

Ah-jaa seda ka, et isegi päevaku jaoks vöiks kaardile möned uuendused kanda. See, et pooled lagedad ei olnud enam päris lagedad, vaid pigem sellised poollageda mööda lagedad sai üsna raja alguses selgeks ja noh oli rohkem ära harjumuse asi – alguses sai olukord selgeks ning löpupoole oskasid sellega juba arvestada. Küll aga oleks vöinud siiski punkti nr 36 juurde poollagedale ka selle ehitatava maja vundamendi kanda. Minul polnud probleemi, aga mönele algajamale vöis see natuke segadust tekitada küll.

Üks asi on kuumuses jooks, mille vöib isegi ära kannatada, aga need paganama kärbsed, mis terve aja ümber pea tiirlevad on küll pehmelt öeldes tüütud. Möni on nii ülbe, et istub lausa näo peale ja ei suvatse ka ära minna. Jooksin eile prillidega, sest silmas on mingi pöletik ja läätsesid ei taha enne laupäevast Xdreami silma panna – nii mönigi kärbseisend oli nii ülbe, et istus prilliklaasi peale ning ei plaaninudki äralendamist. Nii ma siis jooksingi nagu tuuleveski pidevalt kätega vehkides. Ilmselt polnud ma eile ainus sedaviisi jooksja.

Rääkides vähese planeerimisvöimalusega o-kaartidest, siis järgmise päevaku rajameistrit ootab küll paras pähkel, sest Kehra kaart küll midagi head ei töota. Ei tea, kes see rajameister on? Margus – Sina vöi? Loodan heale sünnipäevakingile :)

Advertisements