Pealtkuuldud vestlus tänasel paraadil.

Kaks keskealist härrat olid tulnud poegadega aastapäeva paraadile, lipud käes ja tuju hea. Pojad ootasid kannatamult sõjamasinaid, isad puhusid niisama juttu. Jutt käis kellestki tuttavast, kes oli oma äripartneriks valinud Jaani, kes on erakordselt jobu ja jääb köigile koguaeg völgu.

Üks mees teisele “Maailmas on seitse miljonit inimest, heaküll pooled neist on ahvid, huvitav, et ta neist köigist just selle ühe jobu välja on valinud. Ja niimoodi juba korduvalt.” Teine pobises midagi vastuseks, mis üldse tähtsust ei oma.

Üks poistest kuulas isade juttu, mötles hetke ja küsis “Kas tegelikult on ka pooled ahvid?”. Isa kohmetus hetkeks ja ütles, et “No vöib ka nii öelda.”

Aasta isa :)

***

Hommikul paraadile minnes nägin trammis üht meesterahvast, kes oli T-särgis. Jah, päriselt! Pilti ei tihanud teha. Hiljem linnas, pärast paraadi tuli Draamateatri ees seesama mees mulle vastu. Külmatunne peab olema vaid emotsioon, sest muudmoodi ei ole seletatav see, et too härra köndis juba teist tundi ringi miinus neljateistkümneses pakases T-särgi väel.

Advertisements