Lubasin Matile, et kirjutan essee teemal, miks ma vaatasin kuninglikke pulmi :) Esseed ma ei kirjuta, aga võin väga vabalt jagada  erinevaid täiesti kasutuid fakte kuninglike pulmade kohta. Kõigepealt muidugi alustan selllest, et reedel, 29. aprillil, olid aasta pulmad – need Prints Williami ja Kate Middeltoni omad :) ETV näitas otse ja siis veel suurel hulgal kordusi. Kuivõrd reedel sõitsime Ilves-3’le, siis pulmi otse ju vaadata ei saanud. Önneks (naiste önneks, meeste kahjuks) oli me ööbimispaigas Willipu külalistemajas telekas ja pult pidevalt naiste käes ning see sai tähendada vaid üht – vaatasime ära TV3 kokkuvötte kuninglikest pulmades, siis Kate & Will filmi (ma ise küll seda ei näinud, aga see pidavat väga halb olema) ja laupäeval vaatasime korra veel kunglike pulmade kokkuvötet ETV2 pealt. Täislaks noh :) Mehed millegipärast ei tahtnud üldse aru saada, miks naised köik ninapidi telekas on. Ega seda ei saagi seletada, harjuge ja kannatage ära lihtsalt, kui tihedalt neid kuninglikke pulmi ikka peetakse :)

Eniveis, siin teile suurel hulgal fakte, millega teil pole ilmselt mittemidagi peale hakata, aga ma olen teinud oma kohustusliku postituse kuninglike pulmade teemal. Nauditagu :)

Kui sa tahad täpselt teada, mida üks-vöi-teine pulmaline kaaslasele ütles, sh pruut ja peigmees, äiad, ämmad, kuningannad jnejne, siis loe läbi kindlasti see artikkel “‘I love you… let’s give them another one!’ Revealed: The intimate exchange that led to TWO Royal kisses“. On ju oluline teada, mida inimesed omavahel tseremoonia ajal räägivad :)

See, kes tegi Kate kleidi oli saladus põhimõtteliselt selle ajani kuni ta Westminster Abbey juures autost välja astus, sinnamaani hoiti kleidi autorit vägagi kiivalt saladuses, kuigi-kuigi Sarah Burton kind of blew it, kui ta öhtu enne pulmi Katele hotelli külla läks. Kleidi kohta on kindlasti vaja teada seda, et kleidi pitside tikkijad/ömblejad pesid oma käsi iga 30 minuti tagant, et pits ikka vöimalikult puhtas saaks ning nöelu vahetati iga kolme tunni tagant, sest muidu kuluvad nöelad nüridaks ning lähevad mustaks. Jah, päriselt.

Make-up’i tegi Kate endale täitsa ise, vöttis ainult natukene tunde enne pulmi – noh, et mitte päris puusse panna vöinii. Mrs Preston (see kelle juures Kate öppimas käis) vötab muidu pruutide konsultatsiooni eest 125 naela tunnis, aga Katele tegi tasuta. Kuninglikkuse völud, köik on nöus sulle asju tasuta andma ja teenuseid tasuta osutama, sest pärast saab ennast nö müüa sellega. Kui juba make-up’i peale jutt läks, siis ka William lasi endale maniküüri teha enne pulmi, sest teadupoolest sel hetkel kui ta sörmust Katele sörme pressis, näidati ta käsi ikka väga lähivöttes, sellisel hetkel ei saa ju kole olla. Kate soovitas küll ka kerget solaariumi ja pediküüri, aga Will loobus – jättes need löbud David Beckhamile.

Olete märganud, et kuninglike körguste ruumi tulekuga algab alati üks suur kummardamine ja kükitamine. Tuleb välja, et see kniksutamine on teadus omaette. Ma töesti ei viitsi ümber kirjutada, millal ja kellele peab Kate kniksu tegema, aga tundub, et teda päästab vaevast peamiselt see, kui ruumis viibib koos temaga ka William, siis on hoopis tema see, kellele kniksu tehakse.

Mati, sa kindlasti ei teadnud, et Kate ja William olid korraks nagu täitsa tavaline pruutpaar (kui mitte arvestada seda, et neid saatsid turvamehed ja jälgisid miljonid silmapaarid) – nimelt söitsid nad prints Harry poolt “Just Married” kirjadega ehitud autoga Buckinghami paleest  ühte teise kohta, mille nime ma praegu ei mäleta. Las ta siis jääda. Idee, söita tolle masinaga oli Williami oma, aga üllatus ehitud masina näol oli Harry oma. Selline oluline fakt jällegi :)

Kirjutaks midagi tordist ka, aga jaks saab otsa. Igaljuhul – ilus tort oli, arvatavasti maistes hea. Kindlasti vajab äramärkimist fakt, et Williami lemmiktort on küpsisetort. Mu vennatütrel on sama maitse.

Viimaseks aga köige olulisem fakt – kus hoidis Harry sörmust, kui ta Westminster Abbeysse läks? See on ju ülimalt oluline teada. Söjaväevormipükstel ju taskuid ei ole ja pintsaku tasku kallale ka eriti ei pääse, kui see pintsakupealne igasugu vidinaid täis on pandud.  Harry söjaväevormile oli tehtud spetsiaalne salatasku, kuhu sai sörmuse kindlalt hoiule panna. Ei mingeid muresid.

Ah-jaa – täna tuli uudis, et William ja Kate külastavad Californiat 8-10. juulini. William ei ole kunagi ametlikul visiidil USA’s käinud, küll on ta seda teinud privaatselt. Aga veel suurem uudis on see, et Kate ei ole kunagi Ameerikas käinud. Isegi mina olen :)

Edaspidi palun viige ise end kömuuudistega kurssi, vöimalusi on mitmeid – Daily Mail, The Sun, BBC, The Telegraph,  ametlik kuninglike pulmade lehekülg. Pildimaterjal – The Telegraph, boston.com/bigpicture.

Kollane ajakirjandus on ikka tore, eks :)

Ah-jaa, ma ei tea kui kauaks, aga vähemalt hetkel saab juutjuubist pulma veel kord üle vaadata, et ikka iga detail vaadatud saaks :) Köike, mis toimus pärast laulatust on vöimalus ära vaadata kahe minutiga – kiire ja kokkuvötlik.

ps Mati, kas oli piisavalt infot vöi vajad veel mönd postitust? …ma väga enam ei viitsiks.

Advertisements