Ma olen ikka veel minevikus omadega. Eelmisel nv’l oli eksju Eurovisioon. Mitte, et ma tulemusest tahaks rääkida, sest see on lihtsalt naeruväärne. Tahtsin lihtsalt jagada ideed, kuidas järgmistel aastatel seda Eurovisiooni enda jaoks talutavamaks teha. Kellel vajadus ja huvi muidugi.

Vaatasime Eurovisiooni seekord saalihokinaiskonnaga hooaja lõpupeol. Et see telepildi pill seal nurgas niisama ei oleks pidanud urisema ja et endalgi huvitavam oleks, oli igalühel kohustus enne võistluse algust välja valida üks söna ning üks maa. Sönaga oli diil selline, et kui see valitud söna möne laulu sönades esineb, siis tuleb vötta üks väike tervituspits (vähemalt alguses oli see tervituspits, hiljem juba siis nägemistpits) ning maa puhul oli diill vastavalt, et kui see maa saab 5 punkti, siis tuleb taaskord terbvituspitsi näppida.

Sönadest ei olnud enne mängu algust eriti populaarsed sina, mina, meie, armastus. Samas jällegi sönad ratas, auto, redel ja kontor olid sönad, mis oleks olnud liiga igavad – mingi pönevus peab ju säilima. Meie valikutest oli vaieldamatult köige enam esinenud söna päike, sellele järgnes vist naer (ka naeratus läks sinna alla). Söna esimene esines vist kahel-kolmel korral ja sõber ka veidral kombel vaid paaril korral. Kuu seevastu ei olnud ühegi laulu sönades, kes oleks arvanud, eks? :) Önneks arvestasime sönu vaid siis, kui telepildis oli ka eestikeelne tölge – kardan, et tölketa oli seda minu valitud naeru kordades rohkem.

Teine diil oli siis see maadega diil. Miks 5 punkti? Sest kui oleks vötnud 12, siis oleks vöinud olla oht, et keegi peab önnnestunud (vöi ebaönnestunud?) valiku puhul pudelile pöhja peale tegema ja samahästi oleks olnud möne eriti möttetu maa (nagu Eesti Eurovisiooni möttes :P) valimine liiga kindel valik. 5 punkti on täpselt see, mida vöib joppamise korral igaüks saada. Isegi Soome sai :)

Aga mäng oli aus, ma arvan, et meist keegi pole enne Eurovisiooni nii tähelepanelikult jälginud kui sel korral :) Eriti hoolikalt jälgiti muidugi seda, et söbra söna märkamata ei jääks.

Nagu körvaolevalt pildilt näha, siis tegime enne Eurovisiooni algust ka Eurolepingu, et keegi ei saaks mingit häma ajama hakata :)

Öhut löppes kenasti, st köik tegid piisavalt targad valikud vöi siis lihtsalt joppas noh.

Advertisements