Tulen tagasi Eesti-Iirimaa mängu ja jalgpalli juurde, sest see on hetkel see, mis südame kiiremalt pöksuma paneb.

FB’s on loodud algatus Värvime Eesti siniseks

Eesti – Iirimaa, 11.11.2011.a. Näitame, et jalgpallibuum pole mitte ainult tühipaljas sõnakõlks ning meedia väljamõeldis. Riietume sinisesse!
Kutsume kõiki eestlasi sel olulisel päeval (reedel 11.11.2011), kui Eesti koondis kohtub Tallinnas Iirimaaga, riietuma sinisesse ning kandma meie rahvussümboolikat jalgpallikoondise toetuseks. Ja seda mitte ainult staadionil ja selle ümbruses, vaid ka tööl, koolis, lasteaias ning linnapildis. Sinine selga-jalga-kätte, põskedele lipuvärvid ning autodele külge rahvuslipud! Fantaasia on piiritu.
Unustagem hetkeks oma tagasihoidlikkus ning näidakem uhkusega oma rahvusvärve – nii endale, teistele kui ka 2000 Tallinnasse saabuvale Iirimaa koondise fännile.
Ühtsuses peitub jõud!
Eestimaa siniseks!

Mu meelest on äärmiselt muheda ideega. Kui meenutada möne teise maa jalgpallifänne, siis on nii mönelgi maal välja kujunenud nö oma värv – iirlased on rohelised, hollandlased oranžid, rootslased kollased jnejne. Miks ei vöiks olla eestlased sinised? Vöiks küll ju :) Seega söbrad pange 11.11.11 selga oma sinised riided ja olge uhkelt eestlased. Oluline ei ole jalgpallisümboolika, oluline on sinine värv ja löppude löpuks leidub loodetavasti igaühel kodus möni (kasvöi üks) sinine riideese. Isegi kui me juhtume Iirimaale kokkuvöttes kaotama ei kaota ettevötmine oma völu, sest (Eesti lipuvärvi) sinine on ju hirmus ilus värv.

Ah-jaa iirlased lubavad 15.11.2011 Iirimaa roheliseks värvida, eks püüan koos teiste Dublinis olevate eestlastega selle üksluise roheluse oma sinisega värviküllasemaks muuta :)

Ma lähen ja heegeldan nüüd endale uue mütsi :)

Advertisements