Mulle töesti meelib Eesti muusika, eriti vanem Eesti muusika. No kuskilt sealt 60-70ndatest muusika, samas ka 80ndat ja 90ndat olid absoluutselt ägedad. Kui 60-70ndatel ei tohtinud millestki laulda, siis on lausa imepärane, millest suudeti laule välja möelda ning kuidas suudeti sönum ikkagi laulu ära peita. Muusika oligi vabadus. 80ndat kiskusid discoks ja pungiks, 90ndat oli ühtäkki vabadus ja päkapikutisko oli täies hoos. Töesti hindamatu!

ETV näitab hetkel saated “Eesti dokk Kosmos 68 – Legendid vol 1 (Eesti 2012)” – lühike sisukirjeldus ütleb nii: “Muusikadokumentaal “Kosmos ’68” on midagi sellist, mida peaks nägema iga erksam noor ja mitte enam nii noor, sest see räägib ju meie maast ning rahvast. Ausalt ja kaasaelamist võimaldaval moel. Film jutustab inimestest, kes tõid 1960. aastatel ühiskonna ellu killukese vabadust. Midagi sellist, mis on väärtusena tänaseski päevas alles.” Kuldne saade. See ajastu, millest film räägib tundub tagantjägivaadatuna nii kuldne. Iseasi muidugi, mis pinged tollel ajal öhus olid, aga noh vähemalt muusikat tegid ägedat.

Homme (neljapäeval 21.03 kell 12:35) on kordus, vaadake kui vöimalus.


Virmalised – Hei, hei, on hea et niigi meil jääb

Sain just teada, et see lugu on Valentina Tereškovale pühendatud, esitajaks mingi Poola tüdrukutebänd, kelle lood väidetavalt nöretasid optimismist. Käisid ka Eestis esinemas, et Nöukogude Eesti noor ei unustaks, et maailm on üks tore paik elamiseks. Nii tore :)

Advertisements