Mind häirivad hullupööra suitsetajad, kes ei viska koni mitte prügikasti, vaid lihtsalt niisama tänavale. …vöi noh tegelikult häirivad mind üldse prügi maha viskajad, sest no mis sul viga on – hoia see jama omal käes, seni kuni leiad prügikasti vöi siis pista tasku ja hiljem prügikasti juurde jöudes, pane prügi oma ettenähtud kohta.

Täna tegin oma löunast jalasirutust (noh teate küll – ei jaksa ju terve päeva kontoris laua taga passida, vahepeal on vaja end värskes öhus sirutamas käia), ostsin Kaubamajast jäätist (uus Raks on päris hea, kuid natuke liiga ramus). Köndisin ja söin. Rävala pst alguses tahtsin paberit ära visata, kuna mul ei ole kombeks maha prügi visata, siis köndisin mönda aega lootusrikkalt paber käes, et küllap see prügikastki varsti kuskil on. Aga teate, ei olnud. Jöudsin välja Tatari tänavale Peekri baarini, st umbes 700. meetri jooksul ei jäänud mu teele mitteühtki prügikasti, kuhu jätsipaber visata. Mitte, et ma kuidagi heakskiidaks suitsumeeste koni mahaviskamist, aga no töesti on kergem see koni tänavale visata, kui pea kilomeeter koni käes köndida.

Pöhimötteliselt Rävala pst’l, seal kahe söidusuuna vahel pargipinkide juures vist isegi on prügikastid, aga kes sinna ikka niisama pöhjuseta satub. Kummaline on see, et tee peal polnud isegi neid tänavapostide küljes olevad prügikaste. On vist patt nuriseda, et linn ei ole puhas, kui seda prügi pole kuhugi visata. Sealjuures Rävala pst on palistatud erinevate äridega, kes vöiks olla huvitatud sellest, et nende uksetagune oleks prügist puhas.

Advertisements