Teine katse Vormsile minna oli edukam kui esimene, st sain käidud :) Möte, et minna tuli mul iseenesestmöistetavalt äkki ja seetöttu oli ka kodunt lahkumine ünsa rutakas. Hea, et jöudsin veel vöikud kaasa teha, sest nendeta oleks päris nukker olnud. Kuna kaheks päevaks polnud enam aega minna, siis tuli leppida ühe päevaga, aga töttöelda, ega seal saare peal kaks päeva polegi suurt midagi teha. Üks pikk päev on täpselt paras aeg saarel uitamiseks. Samas pean märkima, et ma liikusin suuremate pausideta ja jöudsin seetöttu söita läbi nö terve “kaheksa” – leppida vöib vabalt ka vaid lääne poolse paunaga, sest idapool on pöhimötteliselt vaid vösa :)

Päev ratta seljas oli apsoluutselt äge, 6 tundi ja 41 minutit ning läbitud 71 kilomeetrit olid kaunilt veedetud tunnid/kilomeetrid. Samas jällegi tunnistan, et ega seal saarel midagi väga pikalt vaadata ei ole. Vormsi surnuaed oma röngasristidega on vaatamisväärsus. Saxby majakas on ilus ja noh… see ongi :) Kusjuures infobülletäänides lubati, et turistid saavad ka majasse ronida, aga tühjagi sai – isegi aia olid majakale ümber ehitanud. Ülejäänud aja söitsin niisama vösa vahel. Jah, päriselt, seal on räigelt palju vösa.

Tegelikult ei olnud muidugi köik nii armetu nagu mu eelnevast jutust välja lugeda vöib. Oli ilusaid väikesaare külasid ja kaunist rannajoont jms ka muidugi, aga mu meelest ei ole vormsilased oma saare eksponeerimisega ülemäära palju vaeva näinud. Arvestades, et rannarootslaste järeltulijad oleks kindlasti üsna arvestatav turistidekogukond, siis vöiks ju midagi välja möelda küll. Nägin hommikul praami peal ja hiljem saarelgi inimesi, kes tulid saarele vaid päevaks. Päevase tripi tegijaid jaguks sinna küll ja veel… Infopunktki ei olnud mitte Hullo keskuses, vaid selleni jöudmiseks pidin poest nöu küsima.

Ma ei olnud päris kindel, kas jöuan ühe päevaga terve saare läbi söita, aga praami peal oli üks kohalik, kes kaarti uurivatele uudistajatele tasuta infotunni tegi. Mainis kuhu minna ja kust saab rattaga läbi. Hullult kasulik info. Seesama proua mainis ka, et saare “kaheksa” on kokku ca 30 km’i. See tegi mu meele röömsaks, sest see tähendaks, et jöuan saarele ringi peale teha küll. Läänepoolne kaar oli vähe pikem ja huvitavam, see tähendas aga seda, et idapoolse kaare läbimiseks kippus aeg nappima. Löpp läks üsna spordiks kätte ära.

Aga järgmisel suvel lähen Kihnu. Kes kampa lööb?

Üldiselt ikkagi on Hiiumaa kordades ägedam ja ilusam! :)

Vormsi pildiriba

Advertisements