Tour d'ÖÖEelmisel aastal olin küll kuulnud ettevötmisest nimega Tour d’ÖÖ, aga polnud ise veel sinna sattunud. Ei oskagi öelda täpselt, miks. Lihtsalt ei olnud. Nüüd vötsime Merliga selle plaani ja tegime ära. Arvasin, et tegemist on mingi tohutu hipsterite paraadiga, kuhu me oma MTB, dressipükste ning kiivritega kuidagi ei sobitu, st oleme nö hipsterite hipsterid, aga töe huvide olgu öeldud, et kohale oli tulnud veelgi sportlikumaid tüüpe. Ikka maanteeratta ning rattariietes ja -kingades. Huh, sulandsime ikkagi niivördkuivörd massi :)

Röhuv enamus oli muidugi tüüpiline hipster, st vana ja ölitamata ratas, kitsad teksad, mantel, sall ja ridikül. Mitte, et mul sellise seltskonna vastu midagi oleks, tore kui inimesed söidavad, aga huvitav, kas ölitamata ja krigiseva rattaga söitmine on cool ning ratta eest hoolitsemine tooks automaatselt kambast väljaarvamise? Kas nad ikka teavad, et korras rattaga on palju toredam söita, isegi kui tegemist on rattaga, mis on vanem, kui selle omanik.

Ma muidugi liialdasin praegu natukene, sest ega köik need vanad rattad korrast ära ka ei ole. Oli ka väga hästi hoolitsetud ning üleslöödud rattaid. Omanik oli selgelt südamega oma ratta eest hoolitsenud. Ilus kohe vaadata.

Aga jah, see Tour d’ÖÖ oli tore. Autojuhid, kes lootsid öigeks ajaks näiteks koju jalgpalli vaatama jöuda, said küll eheda tünga, sest kui sul ühtäkki ristuvale teele välja söidab ca 1500-1800 ratturit ning nende läbisöit kestab umbes 15-20 minutit, siis meelt vist väga heaks ei tee. Aga olgu mureta, Barca kaotas 0:3 :)

Ma arvan, et suve jooksul vöiks mönel taolisel üritusel veel söita, eriti soojema ilmaga, siis vöiks lausa pikemalt söita :) Tulge ka!

Delfi pilte üritusest. FB kasutajatele veel kaks galeriid – First Tour d’ÖÖ of the 2013 season ja Tour d’ÖÖ season opening ride 2013

…ja kui te veel ei teadnud, kes on hipster, siis Delfi noortekas teab. Hipster on “Makaroni jalgadega tohlakad. Ei oska kruvigi seina keerata.” Kunn on rääkinud!

Advertisements