Mul juhtub aegajalt ikka nii, et söidan autoga vöi rattaga ning märkan marupildistatavat olukorda. Alati pole mahti hoogu maha vötta ja alati pole paraku fotokat kaasas (kuigi seda viga püüan üldiselt vältida). Vahel olen teinud pildi hoo pealt, vahel olen lihtsalt sellesama hoo pealt vaadet nautinud ning edasi läinud. Rattaga pole hullu, sest hoog pole väga suur ja pidurdamine on lihtsam, st  mingi pildi saab hädapärast ikka ära tehtud. Autoga on keerukam – üldjuhul on hoog suur ning tee peal vänderdamine vöib löppeda natuke liiga önnetult. Üksi autos olles tuleb, kas seisma jääda vöi pilt lihtsalt mällu talletada. Mitmekesi autos olles on lihtsam, lasen pildi teha kas kaaslasel vöi siis palun kaaslasel rooli hoida ja teen pildi ise. Nii juhtus ka laupäeval…

Laupäeval söitsime Tapalt mööda Narva mnt’d Tallinna poole, selgelt oli näha, et kuskil eespool paistis päike, vahepeal sadas ja ise olime justkui tunnelis, sest nii pime oli. See kombo tegi kokku imelise vaatepildi. Hirmsasti oli vaja pilti teha, aga peatumine oleks olnud liiga tüütu. Palusin siis körvalistmelt Merlil rooliratast hoida, sättisin fotoka tulistamisvalmis ja pressisin päästikut – tulemus sai päris hea. Tore, kui on söber, kes oskab autot roolida ka kaasreisija kohal istudes :)

2013-05-18_Narva_mnt

Pühapäeva öhtul jäähoki MM finaali vaadates adusin ühtäkki, et õues lööb välku. Vihma vist nii väga ei sadanudki, aga välgusähvatused olid muljetavaldavad. Kuna mul oli statiiv autos, siis mötlesin esialgu, et tühja kah, las ta siis jääb, küll suve jooksul neid välke veel tuleb, aga harrastusfotograaf minus sai vöitu, sest tekitasin endale käepärastest vahenditest (ehk DVD plaatidest) statiivi, timmisin säriaja ja ava (puhtalt katse-eksituse meetodil) paika ja hakkasin muudkui iga natukese aja tagant nuppu vajutama. Noh 10 vöi 15 vöi 30 sekundit, kui pikk iganes see säriaeg ka oli. Istusin, lahtise akna all, piilusin ühe silmaga hoki finaali viimaseid minuteid ja muudkui pildistasin. 103’st tehtud pildist on üheksale peale jäänud ka taevast maa poole sähvatav välk. Polegi väga halb tulemus. Paraku on pea köikidel piltidel fookus täiesti paigast ära, seda pimedas fookuse paikasaamist ei ole ma veel selgeks saanud ja käsitsi fookust sättides välku vist ei pildista, eks. See siin on pöhimötteliselt köige paremini välja tulnud pilt ja see ei ole ju ka mittemidagi head. Kuivörd aga on tegemist üldse teise korraga, mil püüan välku pildile saada, siis peab rahul olema.

2013-05-19_aike

Ootan uusi väljakutseid :)

Advertisements