Septembri löpp, oktoober on toredad nv’d, sest pea igal nädalavahetusel saab mingit mönusat heatujuporti teha. 5. oktoobril oli menüüs rogain Jäneda piirkonna metsades.

7h:29m:42s / 58 punkti / 35.87 km (kliki, siis näed kaarti täissuuruses)

2013-10-05_J2neda_rogainLäksime Merliga igaks juhuks varakult kohale, et noh oleks aega rada planeerida. See oli teooria, praktika oli aga see, et istusime autosse vötsime kaardi ette, pilk kaardile, 5 minutit kaardivaatamist ja plaan oli paigas. Moe poolest vaatasime ka teise variandi (selle pöhjapoolsema), aga see ei tundunud nii tore kui esialgne versioon, seega jäi nii nagu esimene emotsioon käskis.

Rogainile eelneval nädalal olin sunnitud doktorit külastama (muret pole vaja tunda, minuga on köik köige paremas korras) ja doktor keelas mul tegelikult matkale (ma ei julenud talle öelda, et lähen vöistlustele ja nimetasin rogaini matkaks) mineku ära, kauplesin välja loa matkata rahulikult 4-5 tundi. Matk ja rahulik jäid jöusse, 4-5 tundi venisid seitsmeks ja pooleks. Käed-jalad ju terved, mis ma seda aega ikka lühendan. Eniveis, läksime starti kindla plaaniga, et vötame mönuga ja matkame. No otseselt piknikule ei läinud, aga ühtki jooksusammu ka ei teinud. HelenaWanjeMerli sai isegi omale öhtuse seenepiruka (vöi ma ei tea, mis ta nendega tegi) materjali metsast kätte.

Niimoodi mönusa tempoga köndides on rogain puhas nauding. Joostes on alates umbes kuuendast tunnist köik kohad haiged ja liigutused nagu mömmil. Kui veel seltskond on ka hea ja ilm viimase peal, siis ei oskagi paremat laupäeva tahta. Ega jalutuskäigu kohta polegi midagi eriti kirjutada – kui vöimalik läksime otse, viga tegime minimaalselt, löpus jätsime paar punni vörreldes esialgse plaaniga vötmaga, sest lihtsalt ei näinud mötet, rääkisime ära köik jutud – puhas kvaliteetaeg noh :)

Jube hea on ikka, kui pärast rogaini ei ole keha kange, on ainult puhtsalt positiivne emotsioon kordaläinud nädalavahetusest.

Advertisements