Aasta tädi tiitel ei tule niisama kätte, lisaks rabamatkale ja muidu ädedaks olemisele peab natukene ka vaeva nägema. Jätkasin oma vahepealsete katkestustega traditsiooni, st tegin laste jöulukalendrid. No ikka need, kust igal hommikul ühe (vöi rohkem) kommi leiab.

j6ulukalender_2013Olin ise ka enda traditsiooni juba unustanud, kui kaks nädalat tagasi Soomes käies avastasin ühest väga ägedast nipet-näpet poest (Merli, mis selle poe nimi on?) jöulukalendri valmistamiseks täpselt sobivad pesulöksud kuupäeva tähistega. Näppisin neid nats aega, panin riiulisse tagasi, käisin poes ringi ära ja läksin ikkagi tagasi ja ostsin need ära. Algus oli tehtud, edasi oli vaja lihtsalt loovat mötlemist, et kuidas ma neid pesulökse rakendan.

Ideid oli erinevaid, löpuks läks nii.

Vahendid: numbritega pesulöksud, viite värvi (saab kindlasti ka oluliselt vähemaga hakkama) pakkepaela, ühekordsed shotipitsid, foolium, riidepuu, käärid ja muidugimöista kommid :)

Iga pitsi külge panin pesulöksuga paela ning paela kinnitasin riidepuu külge ja niimoodi 120 korda järjest viie erineva riidepuuga. Pakkisin ära 5×24 kommi ja voilaa…. viis jõulukalendrit valmis! Keegi vöiks mulle endale ka sellise teha :)

Advertisements