Käisin üleeile jooksmas ja jube palav hakkas. Kohtasin teepeal mönda jalgratturit, kellel ei tundunud üleliia soe olevat, aga selle pöhjuseks vöis olla ka see, et nad olid end mönusalt sisse pakkinud. Vaatamata tollele veits-jahe-oleku faktile otsustasin, et kui ilm vähegi kannatab (st ei saja), siis tuleb ka ratas kuurist välja ajada.

Möeldud-tehtud!

Eile lükkasin pisut tühjade kummidega pärast BikeXdreami önnetult kuuris seisnud ratta öue ja asusin nautlema. Tösiselt, erinevalt jooksmisest, oli esimesest sekundist alates köik ülimönus! Üliväga. Ma töden juba tuhandemat korda, aga ma ikkagi armastan rattasöitu. Riietumisega oli muidugi raske, sest ca 4-5 kraadiga rattasöit ei ole kaugeltki sama, mis jooksmine ehk et pärast 10.minutit hakkab niikuinii palav. Tagantjärele targana töden, et ega ma millegagi mööda ei pannudki – selles möttes, et söites oli 2013-12-26tuulevaiksetel kohtadel törts isegi palavavöitu, aga kui jöudsin Viimsi kanti ja mere äärde, siis läks päris tuuliseks ja köik selgapandud riided öigustasid end täielikult.  Toetudes eelnevale kogemusele, kartsin köige rohkem oma käte/näppude ja jalgade/varvaste pärast.

Kätega polnud üldse probleemi, Salomoni kindad töötasid nii nagu pidi, kordagi polnud külm. Panin teised kindad igaksjuhuks tasku, juhuks kui külm hakkab, aga need vötsin sama targalt kodus jälle taskust välja.

Jalgadega oli nats teine lugu, sest jalgadel oli mul pmst algusest peale külm, aga önneks mitte talumatult külm, poolteist tundi kannatas ära söita küll. Jalga panin Lorpeni Trekking & Expedition Polartec sokid ja sinna peale veel ühed öhukesed sokid (paksemad lihtsalt poleks mahtunud) ja no ikka oli viludavöitu. Samas ega ma selle üle väga ei imesta ka, sest mul on ka vahel suvel varvastel külm, st lootusetu juhtum. Isegi hea, et nii kaua vastu pidasin.

Lisaks muidugi üleüldisele riietusele buff ja müts ja kiiver (mis muide hoiab jube hästi sooja).

Üldiselt pikk jutt lühidalt – 1:33 ja 26 km’i (jep, kiirus ei ole teab mis suur, aga see ei olnudki eesmärk) puhast kvaliteetaega. Minupoolest vöiks see talv taeva jäädagi.

Advertisements