Kavas oli taas lühike päev, sest järgmine voodi ootas mind. Lubasin endale luksust oodata päris mitme pilve möödumist, möned vihmavalingud hiljem tundus olema just öige hetk teele asuda. No seniks kuniks taevasse ei vaata :)

Sain umbes 2.5 km’i söidetud kui nägin ette, kuidas mööda sirget hall vihm minu poole tuli. Panin ahvikiirusel endale tolle tõhusa 4 eurose vihmakeebi selga, ratta kraavi ja ise vössa vihmavarju. Passisin seal niimoodi umbes 15 minutit ja söitsin seejärel kerge vihmasabinaga Kose-Uuemöisa poole. Tee pea oli vasakut kätt näha hirmsaid pilvi, aga läks kuidagi nii, et mind need kimbutama ei tulnud. Pakkisin oma keebi taas kotti ja andsin jalgadele valu.

Selle päeva RMK matkatee märgistus oli pehmelt öeldes nörk. Pidevalt pidin olema nina äpis, tüütu. Oli ristmikke, kus ei olnud ühtki suunaviita, et peab kuhugi pöörama vöi siis oli küll tähis, aga see oli teest nii umbes 50 meetrit eemal ja hirmus pisike. RMK ilmselt lööb endale patsu, et „Tehtud!“, aga no saaks paremini.

Kui nüüd päris-päris aus olla, siis see päev oli nats igav, peamiselt söitsin mööda suurt teed ja no kuna kant oli tuttav, siis nagu midagi väga uut ka silma ei jäänud. Muidugimöista hoidusin soode vahele minemisest, sest eelnevate päevade vihm oli selle kindlasti kaunilt läbimatuks teinud. Lisaks muidugi enne loetud reisikirjeldused. Tollel 2017. aastal kui me seal Alavere kruusateel ukerdasime, söitisme kah Alaverest Aespasse, aga söitsime löuna poolt, st käsime vaatamas ka Eestimaa Kivide Kuningat ja midagi nagu oli veel… Igaljuhul tundus sealtpoolt see tee huvitavam, aga pöhjus vöib olla vabalt ka hoopis selles, et siis olid mul kaaslased, nüüd olin üksi.

Ragnar tuli mulle Tödvasse vastu ja sealt kulgesime juba koos. Et mitte jälle vastutuules otse Aespa poole minna, siis söitsime mööda RMK rada Kasemetsa ja seal Aespasse. Kasemetsas sain ka päeva teise vihma, laenasin Ragnarile oma suurepärast vihmakeepi, sest noh mul oli see ju olemas. Kahekesti lobisedes vastutuules ja vihmaga söitmine ei tundunud üldse nii kole, kui köike seda üksinda tehes.

Päev sai nii lühike, et oleks nagu puhkepäev olnud. Nii palju vaba aega pole õhtul ammu olnud.

Öhtul taas pesu ja söök. See on juba rutiiniks kujunenud :) Ka öhtu perega oli teist päeva rutiin. Matka meeldivam osa!

51.41 km / söiduaeg 3:53:05. Start kl 12:12 – löpp kl 17:02, st kogu teel oldud aeg 4:50. Kokku läbitud 688.28 km